Dara Torres hatodik olimpiájára készül

2009.04.03. 09:00

Az ötszörös amerikai olimpikon, a 41 éves Dara Torres úszónő talán 2012-ben Londonban is versenyezni fog - írta a The Washington Post.  Torres a pekingi olimpia után ismét, karrierje során már negyedszerre jelentette be, hogy visszavonul. Elhatározását azonban csak néhány hétig tartotta be.

Dara Torres a nyári olimpiai játékok úszóversenyeinek történetében a legidősebb érmes lett tavaly Pekingben: augusztus 10-én, 41 évesen és 117 naposan szerzett ezüstérmet a 4x100 méteres amerikai gyorsváltóval. Pályafutása tizedik érmét nyerte (4 arany, 2 ezüst, 4 bronz); első alkalommal 24 évvel korábban, az 1984-es Los Angeles-i olimpián állhatott dobogóra. Tavaly az 50 méteres gyorsúszásban 24.07 mp-es idejével egy századmásodperccel csúszott le a az első helyről, ennyivel volt jobb nála az aranyérmes német Britta Steffen.