8-ban a magyar női röplabdások az ifi Eb-n

2009.04.06. 21:59

A magyar lány röplabda-válogatott hibátlan mérleggel, két győzelemmel bejutott a legjobb nyolc közé, a fiúk azonban két vereséggel zárták a csoportküzdelmeket, így a 10-12. helyért folytathatják a Rotterdamban zajló ifjúsági Európa-bajnokságon. Szabados István tanítványai a szombati nyitófordulóban az ukránokat, majd vasárnap egy fantasztikus mérkőzésen a házigazda hollandokat győzték le, így készülhetnek a szlovákok elleni keddi negyeddöntőre. A Kelemen István irányította fiú csapat szombaton 3-1-es vereséggel mutatkozott be a szerbek ellen, majd az oroszok elleni hétfő esti ki-ki mérkőzésen is kikapott, így az olaszokkal találkozik a helyosztó első összecsapásán.
Eredmények: fiúk: 1. forduló (szombat): Szerbia-Magyarország 3-1 (22, -21, 20, 19) 2. forduló: Oroszország-Magyarország 3-0 (23, 16, 17) A további program: kedd (a 9-12. helyért): Magyarország-Olaszország 13 ó
lányok: 1. forduló (szombat): Magyarország-Ukrajna 3-1 (-20, 10, 20, 15) 2. forduló (vasárnap): Magyarország-Hollandia 3-2 (-25, 17, 22, -18, 10) A további program: kedd, negyeddöntő: Magyarország-Szlovákia 20 ó