Michael Phelps mégsem verhetetlen

2009.05.17. 13:00 Módosítva: 2009.05.17. 13:00
Nem verhetetlen a 14-szeres olimpiai bajnok Michael Phelps: az amerikai csodaúszót honfitársa, Aaron Peirsol győzte le 100 méteres hátúszásban egy amerikai felkészülési verseny döntőjében.

A Charlotte Ultraswim Grand Prix-n Peirsol 53.32 másodperccel diadalmaskodott, Phelpsnek esélye sem volt a győzelemre: majdnem fél másodperccel - 53.79-es időeredménnyel - lemaradt a százméteres hátúszás döntőjében, helyi idő szerint szombaton.

Phelps gyakorlatilag egy éve veretlen volt. Pontosan 364 nappal ezelőtt kapott ki utoljára - akkor is az ötszörös olimpiai bajnok Peirsoltól - a kaliforniai Santa Clara-ban tartott olimpiai válogatók során, 200 m hátúszásban. Azóta viszont tarolt, a pekingi olimpián mind a nyolc számában nyerni tudott, rekordokat döntött.

Phelps hátúszásban nem indult a pekingi olimpián, mert nem fért bele a programjába. A nyári római világbajnokságra, illetve a 2012-es londoni olimpiára készülve azonban már a 100 méter hát megnyerését tartja egyik legfőbb céljának.

A 23 éves Michael Phelps most először versenyez Peking óta. A Charlotte Ultraswimen öt számban szerepel, az előző kettő - 200 m gyorsúszás és 100 m pillangó - döntőjében a viadal eddigi legjobb időeredményével győzött. A felkészülési verseny magyar idő szerint hétfő hajnalban ér véget.