Janics két újabb aranyat nyert a Vk-n

2009.06.07. 12:46 Módosítva: 2009.06.07. 12:48
A szegedi kajak-kenu Világkupa legrövidebb számában 200 méteren a magyar versenyzők nyolc érmet szereztek, Janics Natasa eddig amiben indult, első lett.

A magyar versenyzők öt első, egy második és két harmadik helyet szereztek a szegedi MOL kajak-kenu Világkupa-verseny vasárnap délelőtti, 200 m-es döntőiben.

Egyesben egy-egy arany és bronz a hazai mérleg: a világbajnoki címvédő, kajakos Janics Natasa a rossz rajt után összekapta magát, s végül magabiztosan nyerte futamát (Vad Ninetta hatodik lett), míg a kenusoknál Bozsik Attila kellemes meglepetésre a dobogó harmadik fokára állhatott fel (Foltán László hatodikként zárt).

A férfi kajakosoknál a vert mezőnyben végzett a két magyar: Gyertyános Gergely a hatodik, Dombi Rudolf pedig a hetedik helyen érkezett célba.

Párosban három érem jutott a házigazdáknak, a Molnár Péter, Kadler Viktor és a Kovács Katalin, Janics kajakos duó remek versenyzéssel maga mögé utasította minden riválisát, a Balázs Péter, Lakatos Zsolt kenukettes pedig második lett. A kenusoknál Volein Viktor és Sarudi Pál hatodikként, a kajakosoknál a Vad, Hegyi Zomilla duó kilencedikként zárt.

A férfi kajaknégyeseknél két magyar egység is az első három között végzett: a Kadler vezette hajó győzött, míg a Kugler, Varga, Bodor, Dombi alkotta kvartett a harmadik lett. A kenusok hasonló számában - ahol mindössze öt egység nevezett, majd a második számú hazai hajó visszalépése miatt a mezőny négycsapatosra szűkült - a Bozsik, Sarudi, Horváth, Balázs összetételű négyes diadalmaskodott.

A Patyi, Hegyi, Vad, Tóth női kajakos kvartett hatodik lett a döntőben. A szegedi viadal - amelyre 36 ország 450 versenyzője nevezett - a 15 órakor kezdődő 500 m-es döntőkkel zárul. A 200 nem olimpiai szám.