Hat vb- és Eb-érmet nyertek idén az öttusázók

2009.12.16. 14:38

Az idén elért sikerekre emlékeztek az öttusa hazai képviselői a sportági szövetség szerdai, dobogókői ünnepségén. Az évzárón a világbajnokságokon, illetve kontinentális versenyeken érmes sportolók és edzőik elismerésben részesültek. A 2009-es idényben felnőtt vb-n és Eb-n összesen hat dobogós - két első, egy második és három harmadik - helyezést gyűjtöttek be a magyarok. Különösen eredményes évet zártak a sportág utánpótlás korú képviselői, akik az itthoni rangsorban a vívók mögött a második helyen zártak.

A szövetség ezúttal búcsúztatta el a visszavonult, egyéniben (is) világ- és Európa-bajnok, 31 éves Horváth Viktort, illetve a váltóban vb-aranyérmes, a válogatott tagjaként összesen kilencszer dobogós, 27 esztendős Máthé Vivient. Horváth, aki a 2000-es években összesen 12 alkalommal nyert aranyérmet a csapattal hagyományos versenyben vagy váltóban, a magyar öttusa örökös bajnoka címet is megkapta, a vele járó arany kitűzővel. Az ünnepségen szó esett arról is, hogy idén két új egyesület, a Hélix SE és a Kőbánya SE csatlakozott a szövetséghez, illetve egy, a Csata DSE jelezte erre vonatkozó szándékát.