Almási Zoltán első a sakk nagymestertornán

2010.01.06. 19:02

Almási Zoltán holtversenyben az első helyen végzett az olaszországi Reggio Emiliában rendezett sakk nagymesterversenyen. A világranglistán 26. magyar - aki tavaly ugyanitt második volt, egy évvel az előtt pedig győzött -, a kilencfordulós torna utolsó körét megelőzően az élen állt, a szerdai zárókörben viszont sötéttel kikapott az őt közvetlenül üldöző Gata Kamskytól, így az amerikai pontszámban beérte őt.

A korábban világbajnoki döntős, Világkupa-győztes Kamsky világossal esélyes minőségáldozatot hozott és a nyolcszoros magyar bajnok Almásit a 41. lépésben megadásra kényszerítette. A két sakkozó holtversenyben végzett az élen, Almási 8 Élő-pontot gyűjtött - tájékoztatta a magyar szövetség az MTI-t.

A 15-ös kategóriájú torna végeredménye:
1-2. Gata Kamsky (amerikai) és Almási Zoltán 6,5-6,5 pont
3-4. Fabiano Caruana (olasz) és Michele Godena (olasz) 5,5-5,5
5. Baadur Zsobava (grúz) 4,5
6-8. Konsztantyin Landa (orosz), Eltaj Safarli (azeri) és Viorel Bologan (moldovai) 4-4