Lázár Zoltán ötödik lett a fogathajtó világkupán

2010.07.17. 18:49

Legjobb magyarként Lázár Zoltán ötödik helyen végzett a négyesfogathajtók szombaton véget ért aacheni Világkupa-fordulóján.

A hatszoros világbajnok hajtó a maratonhajtásban negyedik lett, és ezzel négy pozíciót javítva zárt ötödikként. A másik két magyar résztvevő közül Váczi Csaba maratonhajtásban 18. lett, ezzel a 21. helyre lépett előre az utolsó, 24. pozícióról. A csapatvilágbajnok Dobrovitz József a hetedik akadályban bennragadt, és ott annyi időt vesztett, hogy a zárószámot és összesítésben az egész versenyt is a 23. helyen fejezte be. Lázár kiváló teljesítménye azonban elég volt ahhoz, hogy csapatban megtartsa negyedik helyét a magyar trió.

Egyéniben a magyar tulajdonban lévő fogatot hajtó ausztrál Boyd Exell diadalmaskodott rajt-cél győzelmet aratva, hiszen az első számtól kezdve az élen állt. Mögötte a maratonhajtást megnyerő holland Ijsbrand Chardon lett a második és a német Christoph Sandmann a harmadik.

Csapatban a hollandok nyertek a németeket, a svájciakat és a magyarokat megelőzve.