Gellért, Mercédesz
10 °C
15 °C

Janics legyőzte Kozákot, szétlövés dönt

2010.07.25. 11:44 Módosítva: 2010-07-25 11:44:16
Pótválogatón dől el, ki indul 500 méteren a női kajak-vb-n, a két legjobb kedden versenyez a számért.

A 2004-es athéni olimpia bajnoka, Janics Natasa legyőzte a friss Eb-aranyérmes Kozák Danutát a kajakosok és kenusok szegedi országos bajnokságának, egyben világbajnoki válogatójának vasárnapi napján, 500 m-en, így ebben a számban kedden szétlövés dönt majd a vb-induló személyéről.

Az első, júniusi válogatón győztes Kozák ezúttal csak negyedik lett Janics, Benedek Dalma és a világbajnoki címvédő Kovács Katalin mögött. Utóbbi így már biztosan nem ismételheti meg tavalyi sikerét.

Kozák és Janics párosban is összecsaphat kedden, ugyanis ezúttal a kétszeres olimpiai bajnok Kovács, Janics duó nyert az első fordulóban győztes Kozák, Szabó Gabriella kettős előtt.

A férfi kenu egyeseknél szintén pótválogató dönt 500 m-en, mivel az Eb-n indult Korisánszky Péter Dániel ezúttal csak harmadik lett, az első helyen pedig Nagy Péter ért célba.

A férfi kajakosoknál a Trasonában meglepetésre első Szalai Tamás újra legyőzte Vereckei Ákost, így ő már biztosan tagja az augusztusi, poznani vb-re utazó magyar csapatnak.

A férfi párosoknál a kajakos Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor és a kenus Széles Gábor, Varga Dávid megismételte júniusi sikerét, azaz ők is készülhetnek a világbajnokságra.

500 m:

Férfiak:

K-1: 1. Szalai Tamás (Domino Honvéd) 1:38.227 p., 2. Vereckei Ákos (Domino Honvéd) 1:39.001, 3. Kökény Roland (Esztergom) 1:40.897

K-2: 1. Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor (Graboplast Győri VSE, Kőbánya SC) 1:30.035, 2. Kökény, Szalai 1:30.701, 3. Dombvári Bence, Holpert Ervin (Domino Honvéd) 1:30.749

K-4 (csak ob): 1. Vereckei, Kucsera, Hadvina Gergely (Kőbánya SC), Kammerer 1:21.457, 2. Holpert, Kerék László, Papp Sándor, Szalai (Domino Honvéd) 1:22.345, 3. Varga Buda, Rónai Gábor Mihály, Rappaport Márk Tamás, Cziriák Norbert Bence (Lágymányosi Spari) 1:25.069

C-1: 1. Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 1:51.678, 2. Sáfrán Mátyás (KSI) 1:52.182, 3. Korisánszky Péter Dániel (Csepel) 1:53.652

C-2: 1. Széles Gábor, Varga Dávid (Győri Graboplast VSE, MTK) 1:40.660, 2. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály (KSI, Kaposvár) 1:41.098, 3. Vass András, Kiss Tamás (Dunaferr, Csepel) 1:45.070

C-4 (csak ob): 1. Varga, Széles, Mike Róbert, Tóth Márton MTK, Győri Graboplast VSE, BKV Előre) 1:36.128, 2. Györe Attila, Kövér Márton, Volein Viktor, Jakus Zoltán (Csepel) 1:38.042, 3. Viktor Endre, Fehér Imre, Molnár Mihály, Prancz Zoltán (Atomerőmű SE) 1:38.444

Nők:

K-1: 1. Janics Natasa (EDF Démász-Szeged) 1:49.325, 2. Benedek Dalma (MTK) 1:50.435, 3. Kovács Katalin (Domino Honvéd) 1:50.651, 4. Kozák Danuta (Domino Honvéd) 1:51.155

K-2: 1. Kovács, Janics 1:37.790, 2. Kozák, Szabó Gabriella (Domino Honvéd) 1:38.324, 3. Benedek, Medveczky Erika (MTK) 1:43.610

K-4 (csak ob): 1. Sarudi Alíz, Faldum Bereniké, Benedek, Medveczky (MTK) 1:39.483, 2. Baráth Brigitta, Szakolczai Fédra, Gutyina Kinga, Szilvásy Nóra (KSI) 1:40.215, 3. Bara Alexandra, Tóth Dzsenifer, Groholy Orsolya, Dira Zsófia(KSI) 1:40.647