Vajda Attila és Janics Natasa nyerte a pótválogatót

2010.07.27. 10:30

Vajda Attila (C-1 1000 m), Janics Natasa (K-1 500 m), Korisánszky Péter (C-1 500 m) és Boros Gergely (K-1 200 m-es váltó) nyerte a kajakosok és kenusok keddi, szegedi világbajnoki pótválogatóját, így ők indulhatnak az adott számokban az augusztus 19. és 22. között sorra kerülő, poznani vb-n.

Storcz Botond szövetségi kapitány tájékoztatása szerint az olimpiai bajnok Vajda - aki sérülése miatt kihagyta a júniusi első válogatót, majd a múlt hétvégi országos bajnokságon legyőzte az Eb-n indult Sarudi Pált - magabiztosan, egy hajóhossz előnnyel utasította maga mögé riválisát.

A 2004-ben ötkarikás aranyérmes Janics csakúgy, mint vasárnap, ismét legyőzte a friss kontinensbajnok Kozák Danutát, s ezzel eldőlt, hogy egyesben ő - vb-n pályafutása során először -, párosban pedig a Szabó Gabriella, Kozák duó képviseli majd 500 m-en a magyar színeket Lengyelországban. Párosban emiatt nem is rendeztek pótválogatót, Janics társa, Kovács Katalin - Janiccsal, Benedek Dalmával és Csipes Tamarával - a négyesben kap majd szerepet a világbajnokságon.

A férfi kenusok félkilométeres távján az első fordulóban győztes Korisánszky Péter visszavágott az ob-n diadalmaskodó Nagy Péternek, a férfi kajakváltó szempontjából fontos 200 m-es versenyben pedig Boros Gergely nyert. Storcz kedden délután véglegesíti vb-csapatát.

A férfi kenusok félkilométeres távján az első fordulóban győztes Korisánszky Péter visszavágott az ob-n diadalmaskodó Nagy Péternek, a férfi kajakváltó szempontjából fontos 200 m-es versenyben Boros Gergely nyert.