Kiss Dániel Eb-bronzérmes 110 gáton

2010.07.30. 20:03
Kisebb sérülésével is bejött a dobogóra a 28 éves sprinter Barcelonában, remekül dobta magát. A brit Andy Turner nyert.

Harmadik lett az atlétikai Európa-bajnokságon 110 méteres gátfutásban Kiss Dániel. Jó rajt után kissé visszaesett, de végül jól dobta be magát, két századmásodperc előnnyel került dobogóra. A brit Andy Turner 13.28-cal győzött, a francia Garfield Darien lett a második.

A 2009-es berlini világbajnokságon még két század hiányzott Kissnek ahhoz, hogy a döntőbe kerüljön, idén viszont június huszadikán a csapat Európa-bajnokságon 13,32-es eredménnyel országos rekordot döntött, ezzel jelezte jó formáját, Európában idén ez volt a harmadik legjobb idő.

A Eb-felkészülés hajrájában kisebb sérüléssel bajlódott, ennek ellenére a legjobb idővel (13,44) került az elődöntőbe Barcelonában.

Az elődöntőben nem ragadt be, a táv felénél vezetett a 28 éves futó, az utolsó három gátra már úgy ugrott, hogy nem adott bele mindent, így is második lett Darien mögött. Ideje (13,47) három századdal maradt el attól, amivel az előfutamból továbbjutott.

A döntőben még tovább javult, 13.39-cel jött be bronzérmesnek.