Tíz érem az ifjúság és U23-as kajak-kenu Eb-n

2010.07.30. 20:41

Tíz érmet - két aranyat, egy ezüstöt és hét bronzot - szereztek a magyarok az ifjúsági és 23 éven aluli kajakosok és kenusok moszkvai Európa-bajnokságán, pénteken, amikor az 500 méteres számok döntőire került sor.

A hazai sportági szövetség tájékoztatása szerint ifjúsági Európa-bajnok lett a kajakos Dombvári Bence, valamint a Farkasdi Ramóna, Hagymási Anita páros.

A fiatalabbaknál egyesben másodikként ért célba Georgopoulu Alexandra, míg harmadikként zárt a kenus Korisánszky Dávid, a Noé Bálint, Fazekas Nándor kajakos duó, valamint a női négyes.

Az idősebbek korosztályában négy harmadik hely jutott a magyaroknak, Hegyi Zomilla, a kenus Korisánszky Péter, a Nagy Péter, Németh Gergő kenukettős és a női négyes jóvoltából.