Maratoni kajak-kenu vb - Csay Renáta duplázott

2010.09.26. 16:15

A szombaton egyesben diadalmaskodó Csay Renáta a vasárnapi párosversenyben is a legjobbnak bizonyult Faldum Berenikével a spanyolországi Banyolesben rendezett maratoni kajak-kenu világbajnokságon.

A  magyar kettős több mint húsz másodperccel utasította maga mögé a második helyezett dán egységet, azaz magabiztos sikert aratott a 25,6 km-es távon. A szám másik magyar kettőse, Gutyina Kinga és Bara Alexandra ötödik lett.

A kenusoknál is jutott érem a magyaroknak, a Györe Attila, Kövér Márton páros ugyanis harmadikként ért célba. A másik kenus egység, illetve a két kajakos duó nem került az első tízbe.

A magyarok így a felnőtteknél két arannyal zárták a vb-t, míg az utánpótlás korosztályban (ifjúsági és U23) három arany-, két ezüst- és négy bronzérem volt a mérlegük.