Drámai végjátékban kapott ki a magyar női röplabda-válogatott

2011.06.18. 17:59

A pénteki háromjátszmás vereséget követően szombaton öt szettben, drámai küzdelemben kapott ki a magyar női röplabda-válogatott a vendég cseh csapattól az Euroliga B csoportjában. A meccset eldöntő utolsó felvonásban a csehek már 12-9-re vezettek, de többek között Horváth Dóra remeklésével Jókay Zoltán szövetségi kapitány tanítványai fordítottak 13-12-re, a végjátékban azonban ismét a vendégek koncentráltak jobban, s a második meccslabdájukat kihasználva 16-14-re nyerték az ötödik játszmát. A magyar válogatott az első fordulóban az izraeliek otthonában szerepelt, akkor egy vereség mellett egy győzelmet szerzett, ezt követően pedig Szombathelyen kétszer kikapott a bolgároktól, majd a múlt héten egy sikerrel és egy kudarccal zárt Csehországban.

Eredmény, női Euroliga, B csoport: Magyarország-Csehország 2-3 (-15, 20, 13, -17, -14)