Golfban Petkovics a Budapest Bajnok

2011.08.01. 18:47

Petkovics Bálint győzött a háromfordulós Első Budapest Nyílt golfbajnokságon. Az Academy Golf Club fiatal játékosa a Highland Golf Clubban rendezett zárófordulót ugyan nem nyerte meg, de korábbi teljesítménye és az ott szerzett pontok elegendőek voltak a végső győzelemhez. Az első, budai esős, majd a második Szentlőrincen rendezett sivatagi forróságú verseny után a széllel kellett megküzdenie a játékosoknak. A maratoni hosszúságú versenyen 7.30 kor kezdtek az első versenyzők, majd a biztos lebonyolítás miatt egy kis szünet után 12.40-kor indultak neki a csapatok a 18 szakasznak. Az utolsó csoportokban a kategóriák legjobb játékosai egymás ellen játszva dönthettek a dobogós helyek sorsáról. A verseny végéig kellett várni a győztesre, aki az utolsó flight-tal érkezett meg kb este 8 órakor.

Az éjszakába nyúló eredményhirdetésen a forduló díjazása mellett az összetett értékelés is kihirdetésre került. A forduló legjobbja most Gratzl Ferenc volt, de Petkovics szerezte a három fordulóban a legtöbb bruttó -hendikeptől független- pontot, így ő lett a Budapest Bajnok és a Kokó által felajánlott Klicskó-póló boldog tulajdonosa. A Nyílt nettó kategóriában -a hendikeppek figyelembe vétele mellett- a hölgyeknél Bozó Dia, az uraknál Buna Edvin szerepelt a legjobban a három verseny összetett eredményét tekintve a több, mint 100 értékelhető versenyző között.