Cecília
4 °C
12 °C

Rövidpályás úszó Eb: a magyarok menetrendje

2011.12.06. 13:41

A lengyelországi Szczecinben csütörtöktől vasárnapig tartó rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 13 férfi és 8 női versenyző próbál szerencsét a magyar csapat tagjaként. Mindenki csak egyéniben szerepel, váltókat nem indít a magyar szakvezetés.

A legelfoglaltabb Cseh László lesz, aki hat számot vállalt, de sűrű a programja Jakabos Zsuzsannának és a szintén öt számban érdekelt Eb-újonc Joó Sárának is. Verrasztó Evelyn - akárcsak bátyja, Dávid -, továbbá Bernek Péter négy alkalommal lesz ott a délelőtti selejtezőkben, s ugyanennyiszer lesz jelenése a matinés megméretéseken a válogatott felnőtt világversenyen most debütáló ifjoncai közül Ferenczi Fanninak, Szilágyi Liliánának és Sztankovics Annának egyaránt.

A szczecini versenyek az Eb honlapjának műsorrendje szerint a selejtezőkkel minden nap 9:30 órakor kezdődnek, az elődöntős-döntős program pedig 17 órától indul.

Az Eb előfutamainak menetrendje a magyar résztvevőkkel

csütörtök

50 m férfi gyors - Takács Krisztián, Kozma Dominik, Bohus Richárd

50 m női mell - Sztankovics Anna, Ferenczi Fanni

200 m férfi vegyes - Cseh László

100 m női hát - Tompa Orsolya

200 m férfi hát - Bernek Péter, Verrasztó Dávid

100 m férfi pillangó - Biczó Bence, Pulai Bence

200 m női pillangó - Jakabos Zsuzsanna, Szilágyi Liliána, Joó Sára

100 m férfi mell - Gyurta Dániel, Financsek Gábor, Molnár Ákos

200 m női vegyes - Verrasztó Evelyn, Joó Sára, György Réka

400 m férfi gyors - Kis Gergő, Gyurta Gergely, Cseh László

100 m női gyors

4x50 m férfi vegyesváltó

Az aznapi döntők (8): 400 m férfi gyors, 200 m férfi hát, 200 m női vegyes, 200 m női pillangó, 200 m férfi vegyes, 50 m férfi gyors, 50 m női mell, 4x50 m férfi vegyesváltó

péntek

50 m férfi hát - Bohus Richárd, Bernek Péter

50 m női pillangó - Tompa Orsolya, Szilágyi Liliána

400 m férfi vegyes - Cseh László, Verrasztó Dávid

100 m női vegyes - Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna, Joó Sára

200 m női mell - Sztankovics Anna, Ferenczi Fanni

100 m férfi gyors - Takács Krisztián, Kozma Dominik

4x50 m női gyorsváltó

800 m női gyors

Az aznapi döntők (10): 800 m női gyors, 400 m férfi vegyes, 200 m női mell, 100 m férfi mell, 100 m női gyors, 100 m női hát, 100 m férfi pillangó, 50 m női pillangó, 50 m férfi hát, 4x50 m női gyorsváltó

szombat

50 m női hát

50 m férfi mell - Financsek Gábor, Molnár Ákos

400 m női gyors - Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna

100 m férfi hát - Bernek Péter, Bohus Richárd

100 m női mell - Sztankovics Anna, Ferenczi Fanni

100 m férfi vegyes - Cseh László

100 m női pillangó - Tompa Orsolya, Joó Sára, Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna

200 m férfi pillangó - Biczó Bence, Cseh László, Pulai Bence, Verrasztó Dávid

4x50 m női vegyesváltó

1500 m férfi gyors - Kis Gergő, Gyurta Gergely

Az aznapi döntők (8): 1500 m férfi gyors, 400 m női gyors, 100 m női vegyes, 200 m férfi pillangó, 100 m férfi gyors, 50 m női hát, 50 m férfi mell, 4x50 m női vegyesváltó

vasárnap

50 m női gyors

50 m férfi pillangó - Takács Krisztián, Pulai Bence

400 m női vegyes - Jakabos Zsuzsanna, György Réka, Sztankovics Anna, Ferenczi Fanni

200 m férfi mell - Gyurta Dániel, Molnár Ákos, Financsek Gábor

200 m női gyors - Verrasztó Evelyn, Joó Sára

200 m férfi gyors - Cseh László, Kozma Dominik, Bernek Péter, Verrasztó Dávid

200 m női hát - Szilágyi Liliána

4x50 m férfi gyorsváltó

Az aznapi döntők (12): 400 m női vegyes, 200 m férfi mell, 200 m női gyors, 100 m férfi vegyes, 100 m női pillangó, 200 m férfi gyors, 100 m női mell, 100 m férfi hát, 200 m női hát, 50 m férfi pillangó, 50 m női gyors, 4x50 m férfi gyorsváltó