Móric
10 °C
18 °C

Polgár Judit 16-odszor lett a legjobb

2011.12.07. 11:19

A sportszövetségek összeállítása alapján a sportlövőknél ismét, nyolcadszor Sidi Péter az év férfi versenyzője, aki ráadásul a számszeríjászok között is a legjobb volt Match kategóriában. Ezzel ő az egyedüli, aki két sportágban is a legjobbnak bizonyult. A komáromiak világ- és Európa-bajnok sportolója ráadásul kiegészítő sportágában sem először érdemelte ki a elismerést.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a szintén sakkozó Polgár Judit 16. sikerével, valamint a sífutó Tagscherer Zoltán, aki 14-edszer végzett az élen. Mellettük még hárman mondhatják el magukról, hogy az idei legalább a 10. elsőségük: az asztaliteniszező Tóth Krisztinának már a 13., a műugró Barta Nórának a 11., míg a tekvondós Tóth Balázsnak a 10. elismerése ez sportági szövetségétől.

A hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

A legjobbak névsora

Amerikaifutball

Bencsics Márk (Budapest Hurricanes) 1.

Asztalitenisz

Jakab János (Borussia Düsseldorf, német) 5.

Tóth Krisztina (Kroppach, német) 13.

Autósport

Kárai Tamás (Martevo kft.) 1.

Bús Edina (Pi-Do Racing Team SE) 1.

Atlétika

A Magyar Atlétikai Szövetség december 14-én dönt a sportági legjobbakról.

Baseball/Softball

Radványi Tamás (Jánossomorja Rascals) 1.

Mattick Viktória (Szentendre Sleepwalkers) 1.

Birkózás

Deák Bárdos Mihály (DVTK) 4.

Sastin Marianna (Vasas SC) 7.

Cselgáncs

Bor Barna (Atomerőmű SE) 2.

Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya) 2.

Curling

Nagy György (Westbay Sport Club) 8.

Szekeres Ildikó (Westbay Sport Club) 9.

Erőemelés

fekvenyomó szakág: Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 3.

Kubatov Géza (JÁTESZ SE) 1.

erőemelő szakág: Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 4.

Mikula Norbert (Bihari Szabadidő és Sport SE) 2.

Evezés

Juhász Adrián (Szolnoki Fősikola Tisza Evezős Egylet) 1.

Hajdú Zsuzsanna (Csepel Evezős Klub) 3.

Fallabda

Török András Albert (Alba-Török Squash SE.) 5.

Kiss-Máté Csenge (Pro Squash Akadémia - Griff SE.) 1.

Golf

Kővári Dániel (Old Lake Golf and Country Club)  4.

Batta Krisztina (Pannonia Golf and Country Club) 3

Hosszútávúszás

Gercsák Csaba (Aligátor Sport Klub) 4.

Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 1.

Íjászat

Banda Árpád (UTC ISE) 1.

Nagy Nikolett (RTK)  1.

Jégkorong

Ladányi Balázs (Sapa Fehérvár AV19) 4.

Rónai Alexandra (Bp. Sztárok) 1.

inline: Kiss Tamás (Dunaújváros) 1.

Kajak-kenu

kenu: Vajda Attila (EDF-Démász-Szeged) 5.

férfi kajak: Molnár Péter (Tiszaújváros) 1.

női kajak: Kozák Danuta (Domino Honvéd) 1.

Karate

Metzger Szandra (MTK) 1.

Szegedi Döme (BVSC-Zugló - Fighter) 1.

Kerékpár

Lovassy Krisztián (országúti, BVSC-Zugló és Ora Hotels Carrera) 1.

Kenyó Anita (országúti, Bátorfi AKTK) 1.

Szalontay Sándor (pálya, KSI) 2.

Fáy Krisztina (pálya, Pécsi Junior) 2.

Rozsenich Gábor (BMX, Autóklub BMX SE Sopron) 2.

Benkó Barbara (hegyikerékpár, Focus M.I.G. Team) 5.

Parti András (hegyikerékpár, Euro One-Cube Pro MTB Team) 6.

Kézilabda

Perez Carlos (MKB Veszprém) 4.

Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria) 1.

Kick-box

Dancsó Zoltán (Kondor and Controll Sportklub Szombathely) 2.

Éltető Daniella (Gönczi Team SE) 1.

Korcsolya

Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya, Sportország SC) 3.

Knoch Viktor (rövidpályás gyorskorcsolya, Pécsi KSE) 3.

Tóth Ágota (gyorskorcsolya, OGYSE) 4.

Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, Jászberényi SE) 6.

Pavuk Viktória (műkorcsolya, MTK) 1.

Vardanjan Tigran (műkorcsolya, Delta Fitness SE) 2.

Hoffmann Nóra, Zavozin Makszim (jégtánc, Piruett SC) 2.

Kosárlabda

Hanga Ádám (Manresa) 1.

Fegyverneky Zsófia (Uniqa-Euroleasing Sopron) 2.

Labdarúgás

Rudolf Gergely (Panathinaikosz) 1.

Pádár Anita (1. FC Femina) 2.

Gyurcsányi Zsolt (futsal, Rába ETO) 4.

Pádár Anita (futsal, Alba-Vesta SE) 1.

Fekete Viktor (strand, Goldwin Plus) 3.

Lovassport

Dobrovitz József (fogathajtás, Vecsés SE) 3.

Motorsport

Németh Balázs (klub nélkül) 2.

Műugrás

Barta Nóra (BVSC Zugló) 10.

Habony Kristóf (RLSE) 1.

Ökölvívás

Szellő Imre (Kecskeméti SC) 1.

Nagy Tímea (DVSC) 1.

Öttusa

Marosi Ádám (Bp. Honvéd SE) 3.

Kovács Sarolta (Alba Volán SC) 1.

Rögbi

Tóth Máté (XV, SZVISE Battai Bulldogok RK) 1.

Gáspár Gergő (7,s, Pécsi Indiánok RK) 1.

Fehér Csilla (7,s, SZVISE Battai Bulldogok RK) 1.

Röplabda

Geiger András (Fino- Kaposvár) 1.

Horváth Dóra (Asystel Volley Novara) 1.

Sakk

Almási Zoltán (Honvéd Auróra Sportegyesület) 7.

Polgár Judit (Aquaprofit NTSK) 16.

Farkas Norbert (alpesi sí, K2-Freestyle) 1.

Berecz Anna (női alpesi sí, Fullsport SE) 6.

Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 14.

Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) 4.

Gombos Károly (sílövészet, Gyöngyösi Zalka SE) 2.

Szilágyi Ákos (síugrás, Kőszegi SE) 1.

Sportlövészet

Sidi Péter (Bajnokok-Olimpia SE) 8.

Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 3.

Súlyemelés

Krutzler Eszter (Oroszlányi VSE) 3.

Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés) 2.

Számszeríjászat

Sidi Péter (Match kategória)

Sváb Sándor (Field kategória)

Lénárt Ágota (Field)

Szektorlabda

Fülöp Elemér (szektorlabda, DÖKE Komló) 3.

Nagy Lajos (12 érintéses, Tiszavasvári SE) 1.

Szinkronúszás

páros: Czékus Eszter (ALFA SC) 2., Kiss Szofi (H2O SE) 3.

Szörf

Gádorfalvi Áron (Balatonfüredi Yacht Club) 7.

Detre Diána (Balatonfüredi Yacht Club) 7.

Szumó

Dencsik István (Váci Forma SE) 1.

Kálló Gyöngyi (Leányfalu SZKSE) 7.

Tájfutás

Kovács Ádám (Egri Testedző Club) 4.

Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE) 1.

Teke

Kiss Norbert (Szegedi TE) 4.

Csongrádi Gyöngyi (FTC) 2.

Tekvondó

Kotsis Edina (Budapesti Honvéd SE) 6.

Tóth Balázs (Tájfun SE) 11.

Tenisz

Kellner Ádám (Ábris 2010 SE) 1.

Arn Gréta (Tabáni Spartacus) 1.

Tollaslabda

Tóth Henrik (Multi Alarm SE) 6.

Varga Orsolya (Hajdú Gabona Debreceni TC) 3.

Torna

Berki Krisztián (Újpesti TE) 7.

Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) 4.

Triatlon

Vanek Ákos (Budaörsi TK) 1.

Vanek Margit (Budaörsi TK) 1.

Úszás

Gyurta Dániel (Jövő SC-Veolia) 3.

Kapás Boglárka (BVSC Zugló) 1.

Versenytánc

László Csaba, Mikes Anna (standard táncok és tíztánc, Szilver TSE, Szentes) 6.

Silvestri Andrea, Váradi Martina (latin-amerikai táncok, Valcer TS, Debrecen) 5.

Farkas Gergely, Sárfy Krisztina (akrobatikus rock,n,roll, Rockin, Board TSE, Budapest) 1.

Vitorlázás

Vadnai Benjamin (Balatonfüredi Yacht Club) 2.

Vívás

Szilágyi Áron (Vasas SC) 1.

Knapek Edina (BHSE) 2.

Vízilabda

Keszthelyi Rita (Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK) 1.

Biros Péter (ZF-Eger) 5.

A klub utáni szám azt jelenti, ki hányadszor végzett az élen