Hat magyar döntőzik a rövidpályás úszó-Eb-n

2011.12.11. 12:24

A már szombaton továbblépett Bernek Péter mellett - öten jutottak döntőbe vasárnapi délelőtt az úszók rövidpályás lengyelországi Európa-bajnokságának zárónapján.

A délelőtti selejtezők legkiemelkedőbb teljesítményét Gyurta Dániel nyújtotta 200 m mellen. A 25 méteres medencében ebben a számban vb-második, a legjobb időt (2:05.09 p) érte el a 46 fős mezőnyben. Molnár Ákos úszása (2:08.08, összesítésben 8. hely) szintén finálét ért. Financsek Gábor nem jutott a döntőbe.(2:10.39, 21.).

Verrasztó Evelyn, 200 m gyorson a harmadik időeredményt produkálta (1:55.66 p) a szám selejtezőjében. Joó Sára (2:00.86) ugyanakkor 32.-ként búcsúzott.

Ugyancsak harmadikként került a döntőbe 200 m gyorson Cseh László (1:44.25 p), akár negyedik szczecini érmét is begyűjtheti este. Bernek Péter (1:46.57) 22., Verrasztó Dávid  (1:47.55)  a 31.

Jakabos Zsuzsanna 400 vegyesen a hatodik idővel (4:36.44 p) biztosította magának a részvételi jogot a tízes döntőben. György Réka a 15 éves Eb-újonc  61 századdal kiszorult a finalisták közül, a 11. lett. Ferenczi Fanni (4:47.42) 22.-ként, Sztankovics Anna (4:58.54) pedig 29.-ként végzett.

Pulai Bence és Takács Krisztián az 50 m pillangó előfutamaiban a 41. (24.49 mp), és a 45. (24.56) helyet szerezte meg. Szilágyi Liliánát 200 m háton korai rajt miatt kizárták, így ebben a számban helyezetlenül zárt élete első felnőtt rövidpályás Európa-bajnokságán.