Magyar harmadik hely az Alpok-Adria motorversenyen

2012.04.23. 21:52
Slovakiaring1-1

Chrobák János a harmadik helyen zárt az Alpok-Adria gyorsaságimotoros-bajnokság idénynyitó versenyén a Superstock 600-as kategóriában. Az Oxxo Energy Tomracing Team beszámolója szerint a Dunaszerdahely közelében található Slovakiaringen rendezett viadalon Chrobák az időmérőn a 12. helyet szerezte meg, de a vasárnapi versenyen diktált jó tempójának köszönhetően egészen a harmadik helyig kapaszkodott fel a 31 motorost számláló mezőnyben, ráadásul a futam leggyorsabb körét is ő futotta meg.

Ez a viadal beleszámított a magyar bajnokságba is, így az ob első versenyét Chrobák nyerte, megelőzve csapattársait, Kurucz Ferencet és Péntek Lászlót. Az Alpok-Adria Bajnokságban a magyarok mellett cseh, szlovén, olasz, svájci, San Marinó-i, horvát, osztrák, szlovák és lengyel motorosok állhatnak rajthoz. A sorozat következő versenyét május 13-án, Brnóban rendezik. A Hungaroringen szeptember első hétvégéjén vendégeskedik a mezőny.