Szabó Nikolett bronzérmes a paralimpián

2012.09.01. 20:10

A 70 kg-os Szabó Nikolett bronzérmet nyert szombaton a londoni paralimpia cselgáncstornáján.

A 33 éves, kétszeres világ- és Európa-bajnok versenyző a harmadik helyért kiírt mérkőzésen ipponnal verte a mexikói Lenia Ruvalcabát.

"A fehérorosz stílusa feküdt nekem, aztán az orosz nagyon kellemetlen ellenfél volt, ugyanarra az oldalra dolgozott mint én. A bronzmeccsen a mexikói ellen végig irányítani tudtam, és nagyon örülök, hogy éremmel zártam" - nyilatkozta a 2008-ban Pekingben ötödikként végzett, látássérült dzsúdós, aki a 33 fős magyar küldöttség második dobogós helyét szerezte meg, miután csütörtökön Sors Tamás aranyat nyert a 100 méteres pillangóúszásban.

Az ExCeL központ szomszédos csarnokában közben az asztaliteniszező Pálos Péter (11-es kategória) elődöntőzött, és 0-1-ről fordítva 3-1-re legyőzte a francia Pascal Pereira-Lealt, ezzel bejutott a hétfő délelőtti fináléba, ahol a dél-koreai Szon Bjeong Dzsun lesz az ellenfele.

Az uszodában a 200 gyors döntőjében Kézdi Réka a nyolcadik helyen végzett.