Pandora, Gabriella
6 °C
15 °C

Joó Abigél és Tótka Sándor 2012 Héraklész-díjasai

2013.02.02. 11:21
Péntek este rendezték 2012 legeredményesebb utánpótlás-korú sportolóinak díjátadó ünnepségét. A Héraklész Díjátadó Gálán női- és férfi egyéni, kis- és nagycsapat kategóriában jutalmaztak; színpadra szólították a nem olimpiai sportágak legjobbjait és az „Év műhelye” díj nyertesét is.

A Magyar Olimpiai Bizottság által a Danubius Health Spa Resort Hotel Héliában rendezett eseményen a 2012-es korosztályos világ- és Európa-bajnokságokon legjobb eredményt elért fiatal sportolókat és edzőiket jutalmazták.

A férfi egyéni versenyt a többszörös ifjúsági Európa-bajnok – korábban ifjúsági olimpiai bajnok – kajakos Tótka Sándor; a nőit az olimpiai ötödik, felnőtt és U23-as Európa-bajnok Joó Abigél cselgáncsozó nyerte. Az egyéni sportágak csapatversenyének győztese a junior világbajnok Szatmári András, Ravasz Etele, Csaba Márton Bence, Valkai Ferenc összeállítású vívócsapat lett. A csapatsportágak közül a junior vb-második férfi vízilabdacsapat (Manhercz Krisztián, György Dávid, Jansik Szilárd, Péterfy Mihály, Telegdy András, Berta József, Lőrincz Bálint, Zalánki Gergő, Sedlmayer Tamás, Gyárfás Tamás, Sánta Dániel, Német Toni József, Szabó Bendegúz) vehetett át elismerést.

A nem olimpiai sportágak képviseletében két junior világbajnok kick-box versenyző: Éltető Daniella és Andó László kapott jutalmat.

A MOB-Decathlon-Utánpótlássport.hu által alapított „Hónap műhelye” díjból az „Év műhelye” díj nyertese, a Vasas SC Vívó Szakosztálya 2 millió forintos anyagi támogatást vehetett át.

Díjazottak, női egyéni:

1. Joó Abigél cselgáncsozó (U23 Eb 1. hely, felnőtt Eb 1. hely, olimpia 5. hely), edzője Páncél Gábor;

2. Márton Anna vívó (junior kard Eb 1. hely, kadet kard Eb 1. hely, vb 2. hely), Gárdos Gábor;

3. Sztankovics Anna úszó (ifjúsági Eb 100 mell 1. hely, 200 mell 2. hely, 50 mell 3. hely), Virth Balázs (tavaly), Fehérvári Balázs (idén);

4. Biatovszki Mira sportlövő (junior Eb 1. hely), Kissné Oroszi Edit;

5. Krizsán Xénia atléta (junior vb, hétpróba 2. hely), Bakai József;

6. Dénes Mercédesz birkózó, 48 kg (felnőtt Eb 5. hely, junior Eb 7. hely, junior vb 3. hely), Nagy Lajos.

Férfi egyéni:

1. Tótka Sándor kajakos (Ifjúsági Eb K-1 200, 500 m és K-2 200 m 1. hely), Kovács Gábor;

2. Szatmári András vívó (junior kard Eb 1. hely, vb csapat 1. hely), Szabó Bence;

3. Lám Bálint birkózó, 120 kg (junior Eb 3. hely, vb 1. hely), Takács Ferenc;

4. Pásztor Bence atléta (junior vb, kalapácsvetés 2. hely), Zentai Tibor;

5. Berta Dániel vívó (junior párbajtőr vb 2. hely), Danka Sándor;

6. Khaut Kristóf kenus (ifjúsági Eb C-1 1000 m, 200 m 2. hely), Szabados Krisztián.

Kiscsapatok:

1. Vívás (junior vb 1. hely, junior Eb 2. hely): Szatmári András (Szabó Bence), Ravasz Etele (Somlai Béla), Csaba Márton Bence (Szabó Bence), Valkai Ferenc (Navarrete József);

2. Kajak-kenu (felnőtt Eb NK-2 1000 m 2., U23 Eb NK-2 500 m 1.): Kárász Anna (Kovács László), Vad Ninetta (Mórocz István); 

3. Öttusa (ifjúsági vb 1. hely, Eb váltó és csapat 1. hely): Fröhlich Tamás (Szloboda József), Stróbl Krisztián (Komlódi Zsolt), Horváth Norbert (Takács Péter). 

Nagycsapat: Junior férfi vízilabdacsapat (vb-második hely): Manhercz Krisztián, György Dávid, Jansik Szilárd, Péterfy Mihály, Telegdy András, Berta József, Lőrincz Bálint, Zalánki Gergő, Sedlmayer Tamás, Gyárfás Tamás, Sánta Dániel, Német Toni József, Szabó Bendegúz; edzők Horkai György és Varga Zsolt.

Nem olimpiai sportágak: Éltető Daniella, kick-box (junior vb, K1, 1. hely, edzője Rehák György) és Andó László, kick-box (felnőtt Eb 1. hely, junior vb 1. hely, Gregor László). 

Év műhelye: Vasas SC Vívó Szakosztálya (többek közt Szilágyi Áron, Iliász Nikolász, Szatmári András, Csaba Márton Bence, Antal Edina, Bányai Zsombor és Ravasz Etele vívók, Szabó Bence, Somlai Béla edzők).