Több mint 7300-an értek célba a Nike Budapest Félmaratonon

2013.09.08. 13:41

A rekordszámú, csaknem 13 ezer résztvevő közül 7305 egyéni induló ért célba a vasárnap rendezett 28. Nike Budapest Félmaratonon, amelyen szintén részvételi csúcsot jelentő 1330 csapat, valamint a magyarokon kívül 65 ország 1600 versenyzője rajtolt.

A férfiak versenyében a 32 éves kenyai Henry Kemboi teljesítette a leggyorsabban a 21,0975 kilométeres távot, mögötte Kovács Tamás végzett a második, a svájci Adriann Lehmann pedig a harmadik helyen.

A nőknél Papp Krisztina rajt-cél sikert aratva nyerte a félmaratont, klubtársa, Erdélyi Zsófia, valamint a kenyai Gladys Jepkurui Biwott előtt.

A félmaraton egyben magyar bajnokság is volt, így a férfiaknál Kovács Tamás, a nőknél pedig Papp Krisztina - utóbbi ötödször - nyerte meg az ob-t.