Elromlott a startpisztoly, nem zárták ki

2014.02.11. 19:13

Ennél komplikáltabb futama nem lehetett volna az orosz Lobisevának gyorskorcsolyában a nők 500 méteres számában, a kínai Csang Honggal alig tudtak elindulni.

Mindketten beugrottak egyszer, így ha a következő alkalommal is rontott volna valamelyikük, azt kizárják. A felvételen látható, hogy az orosz versenyző másodjára is túl korán indult, ezt jelezni is akarta a startpisztollyal az illetékes pályabíró, de az eszköz nem működött megfelelően, így Lobiseva megúszta a kizárást.

Lobiseva 500 méter

A kínai versenyző az első körben 37.58 másodperccel állt az élre, később két tizeddel maradt le a dobogóról. Lobiseva már a mezőny hátsó felében végzett, ráadásul a futam után a pálya hibája miatt elesett, és nekivágódott a védőfalnak, le is állították a futamokat, hogy javítsák a jeget.

Az aranyérem a címvédő dél-koreai Li Szang Hvaé lett, az orosz Olga Fatkulina ezüstérmesként, a holland Margot Boer bronzérmesként zárta az 500 méteres számot.

Eredmény:

gyorskorcsolya, női 500 méter, olimpiai bajnok:

Li Szang Hva (Koreai Köztársaság) 74.70 másodperc (első futam: 37.42 mp, második futam: 37.28 mp)

2. Olga Fatkulina (Oroszország) 75.06 (37.57, 37.49)

3. Margot Boer (Hollandia) 75.48 (37.77, 37.71)