Brazíliát kiütve vb-kilencedik a női pólóválogatott

2015.08.05. 12:55

A magyar női vízilabda-válogatott a kilencedik helyen végzett a kazanyi vizes világbajnokságon: Merész András szövetségi kapitány együttese a szerdai helyosztón rendkívül könnyedén, 22-7-re győzte le a brazil csapatot.

A mérkőzésen végig nagy fölényben volt a magyar csapat, amely Bujka Barbara góljával szerezte meg a vezetést. Az első negyed végén már 5-2 volt az állás, a szünetben 11-4-re vezettünk, majd a hibátlan, 6-0-s harmadik és az 5-3-ra megnyert negyedik negyed után 22-7 lett a végeredmény. A magyar csapatból Bujka, Keszthelyi Rita és Kisteleki Dóra is 5 gólig jutott, írja az MTI.

Felajánlotta lemondását Merész

A mérkőzés után felajánlotta lemondását a válogatott szövetségi kapitánya, Merész András, aki erről a szövetség elnökével, Kemény Dénessel is egyeztetett. „Személyes egyeztetés, és az MVLSZ elnökségi ülése után várhatóak majd további információk a női válogatott szövetségi kapitányi posztját illetően” – írja a Nemzeti Sport. Merész a mérkőzés utáni rövid értékelésében még csak annyit mondott, hogy „órák, napok kérdése és kiderül...”, mi lesz a jövője.

A női vízilabda-válogatott, akárcsak a címvédő férfi csapat, éremért utazott Kazanyba.

Könnyed játék a brazilok ellen #noivizilabdavalogatott #waterpolo #fina #finakazan2015 #kazan2015 @fina1908 @kazan2015 Fotó: Dobos Sándor

Magyar Vízilabda Szövetség (@mvlsz) által közzétett fénykép,

A 9. helyért:

Magyarország-Brazília 22-7 (5-2, 6-2, 6-0, 5-3)

gólszerzők: Keszthelyi 5, Bujka, Kisteleki D., Czigány 4-4, Antal D. 2, Szűcs G., Garda, Takács 1-1, illetve Zablith 3, Chiappini 2, Dias, Mantellatto 1-1