Senánszky Petra elképesztő, saját világcsúcsát javította tovább

2016.03.20. 08:53

Megdöntötte saját korábbi, február végén felállított világcsúcsát Senánszky Petra az 50 méteres uszonyos gyorsúszásban az olaszországi Lignanóban zajló világkupa-versenyen. A vk harmadik állomásának versenynapján összesen négy arany-, négy ezüst- és két bronzérmet szereztek a magyar búvárúszók, közölte a Nem Olimpiai Sportágak Kommunikáció.

senanszky

A felnőtteknél a Debreceni Búvárklub női uszonyos gyorsúszó csapata is első helyen végzett. Senánszky Petra számában még egy magyar búvárúszó felállhatott a dobogóra, miután Varga Krisztina harmadikként csapott célba. Országos csúccsal szintén bronzérmet nyert Károlyi Csilla 200 méteres felszíni úszásban.

A junioroknál tovább folytatta remek világkupás szereplését Szabó Anita, aki két számban is nyert szombaton.