János, Pál
17 °C
32 °C

158 magyart neveztek az olimpiára: itt a teljes névsor

DKOKO20120727041
2016.07.19. 14:15

A Magyar Olimpiai Bizottság MOB 158 sportoló nevezését küldte el a riói olimpia szervezőinek: 21 sportágban 93 férfi és 65 női sportoló képviseli majd a magyar színeket. Négy évvel ezelőtt Londonban 157 fős volt a magyar sportolói csapat, idén eggyel többen utazhatnak. Tartalékként a vívó Somfay Péter szerepel a névsorban.

A sportági csapatvezetőkkel, edzőkkel, orvosokkal, masszőrökkel, technikai személyzettel együtt ez utazók száma a háromszázat is meghaladja, írja az MTI. 

"A MOB 294 főt utaztat, ehhez a szövetségek saját költségen még 25-30 sportszakember utaztatását finanszírozzák, természetesen a MOB koordinálása mellett" - mondta Fábián László csapatvezető.

A magyarok Rióban 21 sportágban, asztaliteniszben, atlétikában, birkózásban, evezésben, cselgáncsban, kajak-kenuban, hegyikerékpárban, műugrásban, ökölvívásban, öttusában, súlyemelésben, sportlövészetben, teniszben, tornában, tollaslabdában, triatlonban, úszásban (medencés és nyíltvízi), vitorlázásban, szörfben, vízilabdában és vívásban versenyeznek.

A csapatvezetés és a csapatiroda néhány tagja már a hétvégén elutazik Rióba, hogy előkészítsék a delegációk fogadását, szállását. A csapat jelentős része július 30-án indul közvetlen chartergéppel.

A névsor:

ASZTALITENISZ (3)

Lovas Petra

Póta Georgina

Pattantyús Ádám

ATLÉTIKA (19)

Baji Balázs (110 m gát)

Csere Gáspár (maratoni futás)

Erdélyi Zsófia (maratoni futás)

Helebrandt Máté (20 km-es gyaloglás)

Józsa Gábor (maratoni futás)

Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás)

Kővágó Zoltán (diszkoszvetés)

Krizsán Xénia (hétpróba)

Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás)

Márton Anita (súlylökés)

Papp Krisztina (maratoni futás)

Pars Krisztián (kalapácsvetés)

Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás)

Récsei Rita (20 km-es gyaloglás)

Srp Miklós (50 km-es gyaloglás)

Szabó Barbara (magasugrás)

Szabó Tünde (maratoni futás)

Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás)

BIRKÓZÁS (8)

Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg)

Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg)

Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg)

Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg)

Németh Zsanett (75 kg)

Sastin Marianna (63 kg)

Kiss Balázs (kötöttfogás, 98 kg)

Veréb István (szabadfogás, 86 kg) 

CSELGÁNCS (8)

Bor Barna (+100 kg)

Cirjenics Miklós (100 kg)

Csernoviczki Éva (48 kg)

Csoknyai László (81 kg)

Joó Abigél (78 kg)

Karakas Hedvig (57 kg)

Tóth Krisztián (90 kg)

Ungvári Miklós (73 kg)

EVEZÉS (3)

Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár)

Simon Béla, Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes)

HEGYIKERÉKPÁR (1)

Parti András 

KAJAK-KENU (15)

Hajdu Jonatán (C-1 200 m)

Vasbányai Henrik (C-1 1000 m) 

Vasbányai, Mike Róbert (C-2 1000 m)

Horváth Bence (K-1 200 m)

Horváth, Szomolányi Máté (K-2 200 m)

Kopasz Bálint (K-1 1000 m)

Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, (K-2 1000 m)

Hufnágel, Ceiner, Kugler Attila, Somorácz Tamás (K-4 1000 m)

Douchev-Janics Natasa (K-1 200 m)

Kozák Danuta (K-1 500 m)

Szabó Gabriella, Kozák (K-2 500 m) 

Szabó, Kozák, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina (K-4 500 m)

MŰUGRÁS (1)

Kormos Villő (toronyugrás)

ÖKÖLVÍVÁS (2)

Bacskai Balázs (69 kg)

Harcsa Zoltán (75 kg)

ÖTTUSA (4)

Demeter Bence 

Földházi Zsófia

Kovács Sarolta

Marosi Ádám

SPORTLÖVÉSZET (8)

Csonka Zsófia (pisztoly)

Egri Viktória (pisztoly)

Miskolczi Julianna (puska)

Péni István (puska)

Sidi Péter (puska)

Szabián Norbert (puska)

Tátrai Miklós (pisztoly)

Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

SÚLYEMELÉS (1)

Nagy Péter (+105 kg)

TENISZ (2)

Babos Tímea (egyes, páros)

Jani Réka Luca (páros)

TOLLASLABDA (1)

Sárosi Laura

TORNA (2)

Hidvégi Vid

Kovács Zsófia

TRIATLON (4)

Ifj. Faldum Gábor

Kovács Zsófia

Tóth Tamás

Vanek Margit

ÚSZÁS (35)

nők:

György Réka (200 m hát) 

Hosszú Katinka (5 egyéni és 1 váltószám - A-szinttel rendelkezik: 100, 200, 400, 800 m gyors, 100 és 200 m hát, 200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes)

Jakabos Zsuzsanna (200 és 400 m vegyes, 4x200 m gyorsváltó)

Kapás Boglárka (400 és 800 m gyors, 4x200 m gyorsváltó)

Késely Ajna (200 és 400 m gyors, 4x200 m gyorsváltó) 

Molnár Flóra (50 m gyors)

Risztov Éva (10 km, 800 m gyors)

Sebestyén Dalma (200 m mell)

Szilágyi Liliána (100 és 200 m pillangó)

Sztankovics Anna (200 m mell)

Verrasztó Evelyn (200 m gyors, 4x200 m gyorsváltó)

férfiak:

Balog Gábor (100 m hát, 4x100 m vegyesváltó)

Bernek Péter (200 és 400 m gyors, 4x200 m gyorsváltó)

Bohus Richárd (100 m gyors, 4x100 m vegyesváltó)

Cseh László (100 és 200 m pillangó, 4x100 m vegyesváltó)

Földházi Dávid (200 m hát)

Grátz Benjámin (4x200 m gyorsváltó)

Gyárfás Bence (4x100 m gyorsváltó)

Gyurta Dániel (100 és 200 m mell, 4x100 m vegyesváltó)

Gyurta Gergely (1500 m gyors, 400 m vegyes)

Holló Balázs (4x200 m gyorsváltó)

Holoda Péter (4x100 m gyorsváltó)

Kenderesi Tamás (200 m pillangó)

Kis Gergő (400 m gyors, 4x200 m gyorsváltó)

Kozma Dominik (100 és 200 m gyors, 4x100 m vegyesváltó, 4x200 m gyorsváltó)

Márton Richárd (4x200 m gyorsváltó)

Papp Márk (10 km)

Pulai Bence (100 m pillangó)

Pulai Vince (4x100 m gyorsváltó)

Rasovszky Kristóf (1500 m gyors)

Reményi Ármin (4x100 m gyorsváltó)

Szabó Norbert (4x200 m gyorsváltó)

Takács Krisztián (50 m gyors)

Telegdy Ádám (200 m hát)

Verrasztó Dávid (200 és 400 m vegyes)

VITORLÁZÁS (5)

Berecz Zsombor (Finndingi)

Cholnoky Sára (szörf)

Érdi Mária (Laser Radial)

Gádorfalvi Áron (szörf)

Vadnai Benjámin (Laser Standard)

VÍVÁS (10)

Boczkó Gábor (párbajtőr)

Decsi Tamás (kard)

Imre Géza (párbajtőr)

Knapek Edina (tőr)

Márton Anna (kard)

Mohamed Aida (tőr)

Rédli András (párbajtőr) 

Szász Emese (párbajtőr) 

Szilágyi Áron (kard)

Somfai Péter (párbajtőrcsapat, tartalék)

VÍZILABDA (26)

férfi válogatott:

Decker Attila

Decker Ádám

Erdélyi Balázs

Hárai Balázs

Hosnyánszky Norbert

Kis Gábor

Manhercz Krisztián

Nagy Viktor

Szivós Márton

Varga Dániel

Varga Dénes

Vámos Márton

Zalánki Gergő

női válogatott:

Antal Dóra

Bujka Barbara

Czigány Dóra

Csabai Dóra

Gangl Edina

Garda Krisztina

Illés Anna

Kasó Orsolya

Keszthelyi Rita

Kisteleki Hanna

Szücs Gabriella

Takács Orsolya

Tóth Ildikó

Borítókép: a magyar csapat a londoni olimpia megnyitóján MTI / Kollányi Péter