Eufrozina, Kende
8 °C
19 °C

Segítség, túl sok a program, mikor versenyeznek a magyarok?

2016.08.06. 08:28

Az éjszakai nyitóünnepség után szombaton már felpörög a riói olimpia: érmeket osztanak, a magyarok is több számban elkezdik a versenyeket, este például már jönnek az úszók.

Érdemes lesz figyelni a 400 női vegyest többek között, mert Hosszú Katinka éremesélyes lehet a hajnali döntőben, igaz, ehhez nagyon sokáig fent kell maradni, vagy korán felkelni, de hát ki akarna lemaradni az első olyan döntőről, ahol magyar érem, akár győzelem születhet. 

És lesz magyar pólómeccs is, nem is akármilyen, mert a férfi csapat a szerbekkel játszik csoportmeccset. Az asztaliteniszezők is elkezdik egyesben, Lovas Petrára és Pattantyús Ádámra az esti órákig kell várni. Dzsúdóban Csernoviczki Évának szurkolhatunk a 48 kg-osok mezőnyében. 

A hivatalos programot egyébként a magyarokra szűrve nálunk is követheti majd az olimpia alatt az alábbi menüpontban. 

augusztus 6., szombat (zárójelben a helyi idő):

ASZTALITENISZ (Riocentro - 3-as Pavilon)

19.30 (14.30): női egyes, 1. forduló: Lovas Petra - Nadeen El-Dawlalty (egyiptomi)

21.45 (16.45): férfi egyes, 1. forduló: Pattantyús Ádám-Kirill Gerasszimenko (kazah)   

VASÁRNAP 2.15 (szombat 21.15): női egyes, 2. forduló: Póta Georgina-Hana Matelova (cseh)/Mo Zhang (kanadai)

DZSÚDÓ (2-es Karióka Aréna)

15.00-18.00 (10.00-13.00): női 48 kg (Csernoviczki Éva), előcsatározások, negyeddöntő

20.30-22.40 (15.30-17.40): női 48 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

EVEZÉS (Rodrigo de Freitas Lagúna)

13.40 (8.40): férfi egypár, előfutam: Pétervári-Molnár Bendegúz

15.50 (10.50): férfi kormányos nélküli kettes, előfutam: Simon Béla, Juhász Adrián

SPORTLÖVÉSZET (Olimpiai Sportlövőközpont)

13.30-14.20 (08.30-09.20): női légpuska (Miskolczi Julianna), alapverseny, 40 lövés

15.30-16.00 (10.30-11.00): női légpuska, döntő

18.00-19.15 (13.00-14.15): férfi légpisztoly (Tátrai Miklós), alapverseny, 60 lövés

20.30-21.00 (15.30-16.00): férfi légpisztoly döntő

TORNA (Rio Olimpiai Aréna)

19.30 (14.30): férfi selejtező, lólengés, második csoport: Hidvégi Vid

ÚSZÁS (Olimpiai Uszoda)

18.00-20.30 (13.00-15.30) előfutamok:

18.00-18.24 (13.00-13.24): férfi 400 m vegyes (Gyurta Gergely, Verrasztó Dávid)

18.27-18.45 (13.27-13.45): női 100 m pillangó (Szilágyi Liliána)

18.48-19.15 (13.48-14.15): férfi 400 m gyors (Bernek Péter, Kis Gergő)

19.18-19.50 (14.18-14.50): női 400 m vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

19.53-20.14 (14.53-15.14): férfi 100 m mell (Gyurta Dániel) 

20.17-20.30 (15.17-15.30): női 4x100 m gyorsváltó

VASÁRNAP

03.00-04.55 (22.00-23.55) elődöntők, döntők:

03.00 (22.00) férfi 400 m vegyes DÖNTŐ (Gyurta Gergely?, Verrasztó Dávid?)

03.11-03.21 (22.11-22.21): női 100 m pillangó elődöntő (Szilágyi Liliána?)

03.24 (22.24): férfi 400 m gyors DÖNTŐ (Bernek Péter?, Kis Gergő?)

03.45 (22.45): női 400 m vegyes DÖNTŐ (Hosszú Katinka?, Jakabos Zsuzsanna?)

04.06-04.16 (23.06-23.16): férfi 100 m mell elődöntő (Gyurta Dániel?) 

04.19 (23.19): női 4x100 m gyorsváltó DÖNTŐ

VÍVÁS (3-as Karióka Aréna)

14.00-19.05 (9.00-14.05): női párbajtőr egyéni a negyeddöntőig

16.45 (11.45): a legjobb 16 közé jutásért: Szász Emese-Julija Beljajeva (észt) 

21.00-23.05 (16.00-18.05): női párbajtőr egyéni elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

VÍZILABDA (Maria Lenk Uszoda)

férfi csoportmérkőzés, 1. forduló:

A csoport:

14.00 (9.00): Magyarország-Szerbia