Hosszú sejti, mit hibázhatott el Cseh

05
2016.08.10. 07:23

Hosszú Katinka harmadik olimpiai bajnoksága után éjszakába nyúló sajtótájékoztatót tartott, amin kiegészítette az eredményhirdetés után mondottakat.

„Nagyszerű érzés, úgy jöttem ide, hogy még nem is volt olimpiai érmem, most pedig már három aranyérmem van” – idézte az MTI a 27 éves bajai versenyzőt, aki 2000 óta az első női úszó, aki három egyéni aranyérmet nyert, Sydney-ben ez a holland Inge de Bruijnnek sikerült.

Hosszú Katinka egy újságíró kérdésére kitért Cseh Lászlóra is, aki a szám világbajnokaként 200 méter pillangón csak hetedik lett a keddi döntőben.

Annak ellenére, hogy nem sikerült ma neki, fantasztikus úszó. Talán elkövette azt a hibát, amit én négy évvel ezelőtt Londonban, hogy túl sokat gondolt az aranyéremre.

Hosszú lett a riói játékok első triplázója, de szintén háromnál tart azóta minden idők legeredményesebb olimpikonja, az amerikai Michael Phelps is. Csakhogy ő utóbbi két sikerét is a váltóval nyerte, míg Hosszú mindet egyéniben.