Erzsébet
0 °C
7 °C

Ki ne hagyja a mai napot az olimpián!

2016.08.12. 08:27 Módosítva: 2016-08-12 08:32:35

Megkezdődnek az atlétikai küzdelmek Rio de Janeiróban, és mindjárt egy magyar esélyessel, a világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok súlylökő Márton Anitával.

Atlétika (Olimpiai Stadion, Pontal)

  • 14.30-17.20 (9.30-12.10) - délelőtti program
  • 14.35-15.00 (9.35-10.00): hétpróba, 100 m gát (Zsivoczky-Farkas Györgyi, Krizsán Xénia) 
  • 15.05-15.53 (10.05-10.53): női súlylökés selejtező (Márton Anita)
  • 15.50-18.08 (10.50-13.08): hétpróba, magasugrás (Zsivoczky-Farkas, Krizsán)
  • 15.55-16.47 (10.55-11.47): férfi diszkoszvetés selejtező B csoport (Kővágó Zoltán)
  • 19.30-21.10 (14.30-16.10)- délutáni program
  • 19.30-21.10 (14.30-16.10): férfi 20 km-es gyaloglás (Helebrandt Máté)

Szombat 1.20-04.25 (20.20-23.25) - esti program

  • 1.35-2.23 (20.35-21.23): hétpróba, súlylökés (Zsivoczky-Farkas, Krizsán) 
  • 3.00-4.00 (22.00-23.00): női súlylökés döntő (Márton?)
  • 3.05-3.27 (22.05-02.27): hétpróba, 200 (Zsivoczky-Farkas, Krizsán)

Cselgáncsban is lesz egy magyar, a legnehezebb közülük, a 100 kilo fölöttiek versenyében Bor Barna következik, aki akár meg is szerezheti a dzsúdósok annyira vágyott első érmét  

Cselgáncs (2-es Karióka Aréna)

  • 15.00-18.00 (10.00-13.00): férfi +100 kg (Bor Barna), előcsatározások, negyeddöntő
  • 20.30-22.40 (15.30-17.40): férfi +100 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

Evezés (Rodrigo de Freitas Lagúna)

  • 17.50 (12.50): férfi egypár C/D középfutam (Pétervári-Molnár Bendegúz)

Talán leghíresebb aktív bokszolónk, Harcsa Zoltán is a ringbe lép

Boksz (Riocentro - 6-os Pavilon)

  • 18.00 (13.00): férfi 75 kg nyolcaddöntő: Harcsa Zoltán-Arslen Lopez (kubai)

Eljöhet minden idők legsikeresebb magyar úszónapja: három éremesélyes: Hosszú, Cseh és Kapás Boglárka

Úszás (Olimpiai Uszoda)

  • 18.00-20.15 (13.00-15.20) előfutamok:
  • 18.29 (13.29): női 50 m gyors (Molnár Flóra)
  • 18.58 (13.58): férfi 1500 m gyors (Rasovszky Kristóf)
  • 20.10 (15.10): férfi 1500 m gyors (Gyurta Gergely)
  • 20.58 (15.58): férfi 4x100 m vegyesváltó (Magyarország)

SZOMBAT 3.00-4.55 (22.00-23.30) elődöntők, döntők:

  • 3.03 (22.03): női 200 m hát DÖNTŐ (Hosszú Katinka)
  • 3.12 (22.12): férfi 100 m pillangó DÖNTŐ (Cseh László)
  • 3.20 (22.20): női 800 m gyors DÖNTŐ (Kapás Boglárka)
  • 3.59, 4.06 (22.59, 23.06): női 50 m gyors elődöntő (Molnár Flóra?)
 Vitorlázásban érdemes lesz követni a magyarokat (Dicsőség Jachtkikötő)
  • 18.00-22.30 (13.00-17.30): női (Cholnoky Sára) és férfi (Gádorfalvi Áron) szörf 10., 11., 12. futam, férfi (Vadnai Benjámin) és női (Érdi Mária) Laser 7., 8. futam

    Sportlövészet (Olimpiai Sportlövőközpont)

  • 14.00-14.50 (09.00-09.50): férfi kisöbű szabadpuska fekvő (Sidi Péter, Szabián Norbert), alapverseny, 60 lövés
  • 16.00-16.30 (11.00-11.30): férfi kisöbű szabadpuska fekvő, döntő

A két döntetlen után ideje egy meccset nyerniük a férfi pólósoknak

Vízilabda (Maria Lenk Uszoda) férfi csoportmérkőzés, 4. forduló, A csoport:

  • 14.00 (9.00): Magyarország-Japán