Lemosta Brazíliát a csalódott férfi pólócsapat: 13-4

2016.08.18. 17:11

A Montenegrótól szenvedett negyeddöntős vereség után csak az 5-8. helyért játszhat Rióban a magyar férfi pólóválogatott. Az új cél tehát az ötödik hely, aminek megszerzéséhez két meccset kell nyerni. Az első a brazilok ellen volt, ezt a csapatot a hét elején, az utolsó csoportmeccsünkön teljesen simán, 10-6-ra vertük.

A visszavágó még simábbra, szinte komolytalanra sikerült, a hazaiakat még annyira sem motiválta az ötödik hely, mint minket, vagy mostanra állt össze Benedek Tibor csapata, ugyanis a harmadik negyed közepén 9-1-re vezettünk.

Szebbnél szebb gólokkal, kijátszva, távolról, mindent belőttünk, míg Nagy Viktor kapus mindent fogott, még ötméterest is. A brazilok az elején, majd a harmadik negyed vége felé tudtak betalálni. Ekkor jöttek föl 9-3-ra, majd 10-4-re.

Az utolsó negyednek 11-4-gyel mentünk neki, Kis Gábor húzta be kapufás gólra. A befejezést nem erőltettük, 12-4 volt az utolsó perc kezdetén, Varga Dénes zárta le a meccset, 13-4-re győztünk.

Mehetünk majd az ötödik helyért a görögök, vagy a spanyolok ellen.