Töküres pályán futott döntőbe az amerikai váltó

2016.08.19. 00:44

Az amerikai női 4x100-as váltó az előfutamában elejtette a botot, Allyson Felixék utolsó helyen értek célba, de kiderült, egy brazil futó miatt kerültek lehetetlen helyzetbe. A zsűri lehetőséget adott nekik, hogy ellenfél nélkül újra lefussák a távot.

Az amerikaiak a kettes pályát kapták meg, egy dolguk volt, a kínaiak 42,70-es idejénél jobbat kellett futniuk. Ez egyáltalán nem tűnt nehéznek, az amerikai váltó az egyik aranyesélyes. Az üres futópályán tökéletesen vitték végig a botot óriási ováció közepette. Felixék 41,77-tel zártak.

Ez nemcsak a továbbjutáshoz volt elég, de a legjobb idő is mezőnyben. A jamaicaiak 41,79-et futottak az előfutamban, a britek pedig 41,93-at.

A futás után Felix elmondta, nagyon megkönnyebbültek, mivel még sosem voltak hasonló helyzetben, nem tudták, hogyan kezelik majd.