Elesett a cél előtt, fekvőtámaszokkal fejezte be a maratonfutást

2016.08.21. 17:08

A harmincharmadik helyen fejezte be a maratonfutást az amerikai Meb Keflezighi, de az övé lett a legemlékezetesebb befutó, ugyanis fél méterrel a 42,2 km-es táv vége előtt megcsúszott, amikor már éppen ünnepelt volna, és esett egyet a cél előtt.

Vagyis inkább beesett a célba, amire szenzációsan reagált: lent maradt a földön, és csinált gyorsan néhány fekvőtámaszt, mielőtt feltápászkodott.

A pálya amúgy azért volt ennyire vizes, mert a verseny elején még szakadt az eső.

Az eritreai születésű Keflezighi negyvenegy évesen is heti 150 kilométert fut le általában, írt már könyvet is az edzésmódszeréről. A riói indulásával ő lett a legidősebb amerikai amerikai maratonfutó az olimpiák történetében.

Az aranyérmes az esélyeknek megfelelően a kenyai Eliud Kipchoge lett.  A magyarok közül Józsa Gábor 2:23:22 órás idővel a 87., míg Csere Gáspár 2:28:03-mal a 109. helyen ért célba.