Ellopták a német paralimpikon aranyérmét

2016.10.04. 11:47

Eltűnt a Rióban nyert aranyérme, ezért feljelentést tett a rendőrségen Christiane Reppe, a németek paralimpiai bajnoka, írta az MTI.

"Sokkolt, amikor láttam, hogy nincs a táskámban" - mondta kedden a 29 éves drezdai sportoló, aki úgy véli, hogy egy hete, a Berlin Marathon sajtótájékoztatóján lopták el tőle. "Kár, hogy nem nyertem több érmet" - tette hozzá.

Reppe a kézi hajtású kerékpár országúti versenyét nyerte meg Rióban, ez volt pályafutása első paralimpiai sikere.

"Tulajdonképpen mindegy, hogy miért lopták el tőlem, egyszerűen csak szeretném visszakapni" - mondta a versenyző, aki a közösségi médián keresztül szemtanúkat és bizonyítékokat keres, s emellett 500 eurós nyomravezetői díjat is felajánlott.