Hosszú Katinka 3. aranyát is megnyerte: olimpiai bajnok 200 vegyesen

12
2016.08.10. 04:34 Módosítva: 2016.08.10. 04:36

Hosszú Katinka, a szám favoritja, Rio kétszeres olimpiai bajnoka az ötös pályán kezdett kedvenc számában, a 200 méteres vegyesúszásban. Egerszegi Krisztina-rekordért ugrott medencébe, hogy 1992 óta elsőként három aranyat nyerjen olimpián.

Ő startolt a legjobban, azonnal az élre állt, elsőként fordult, saját világcsúcsán belül. Száznál megvolt a fél testhossz, öt századdal még világcsúcson belül. 150 méterre, a mell után maradt a fél testhossz előny, bár már rekordidőn kívül.

Hosszú Katinka aranyérmes lett 200 vegyesen is

A befutóra még talán kissé közelebb ért a második, brit O'Connor, de olimpiai csúccsal - 2:06.58-cal - Hosszú Katinka újra olimpiai bajnok lett. Az amerikai Maya Dirado úszott be harmadikként, lemaradva.

Hosszú láthatóan nagyon kiúszta magát, nem volt már annyira kirobbanó, mint a 400 vegyesen, de mindez nem érdekes, mert felépített előnyét biztosan megőrizte a célig az Egerszegi-csúcs beállításához.

Olimpián magyarként csak Keleti Ágnes szerzett négy aranyat egy olimpián, ha Hosszúnak összejönne a 200 hát is, az ő rekordját állíthatná be. A ma 95 éves tornásznő 1956-ban, Melbourne-ben nyert négyet.

A magyar csapatnak a keddi versenynap után 4 arany- , 1 ezüst- és 1 bronzérme van.