170 kilóval guggolt 72 évesen, Fábri a világbajnok

2017.10.05. 12:04

Az erőemelő Fábri János aranyérmes lett a svédországi Sundsvallban megrendezett masters-világbajnokságon. A 70 év feletti kategóriában a többszörös világ- és Európa-bajnok versenyző elképesztő teljesítménnyel nyert. Felhúzásban továbbra is verhetetlen.

A viadalon négy korosztályban, csaknem harminc ország versenyzői küzdöttek.

A 72 éves magyar sportember kiváló formában versenyezve nyerte meg a masters 4-es korcsoport 83 kilós súlycsoportjának küzdelmeit.

Mint Berke Lórándtól, a magyar masters-válogatott szövetségi kapitánya elmondta, az idén 72 éves sportember 170 kilóval guggolt.

A folytatásban 110 kilogrammal zárt fekvenyomásban, végül pedig felhúzásban 240 kilogrammal győzött.

Fábri így összetettben, nagy fölénnyel megelőzve kortársait, 520 kg-os teljesítménnyel szerezte meg az aranyérmet.

Másodikként a svéd Mattila Kari zárt 437,5 kilogrammal, az amerikai Weinstock William (380 kg) lett a vb-bronzérmes.