Verrasztó Dávid csodás ezüstérmet nyert

2017.07.30. 17:47
Ezüsttel kezdődött a vasárnap a Duna Arénában, megvan a nyolcadik magyar érem.

A vizes világbajnokság vasárnapi versenynapján Verrasztó Dávid volt az első magyar döntős. A 400 méteres vegyes úszásban a harmadik legjobb idővel került be.

Két éve ezen a távon ezüstérmes volt, a riói olimpián viszont nem jött ki neki a lépés, távol volt a nyolcas döntőtől.

Mindez nem törte össze, idén nagy egyéni csúcsot úszott júniusban (4:07,47), és a délelőtti mozgása is biztató volt, kicsit tartalékolt is az utolsó métereken.

A nagy favorit az a Chase Kalisz volt, akivel két éve nagy csatát vívtak a második helyért, és az utolsó métereken győzte le az amerikait. Most erre nem volt esélye, ahogy senki másnak sem.

Verrasztó a pillangó után az ötödiknek érte el a falat, Kalisz volt az élen a japán Seto előtt.

A 28 éves magyar háton felzárkózott a harmadik helyre, Kalisz mögött ezúttal a brit Lichtfield haladt.

Mellen Kalisz nagyon megnyomta, két testhosszal vezetett Verrasztó előtt, de a többiek kiszálltak a versenyből.

Gyorson nem volt kérdés, hogy Verrasztó a második helyen fog a célba csapni a 12 ezer tomboló néző nagy örömére. Ideje: 4:08,38. A harmadik helyen a japán Seto végzett, 4:09,14-gyel

Kalisz 4:05,90-nel ért be. Az olimpiai bajnok japán Koszuke Hagino a vert mezőnyben volt, a hatodik lett.