Beckham a 93.-ban vb-re lövi Angliát

2011.10.06. 12:48

2001. október 6-án Anglia Görögországot fogadta vb-selejtezőn az Old Traffordon, a Manchester United középpályása az utolsó percben szabadrúgáshoz jutott.

A csoportbeli nagy rivális Németország 0-0-t játszott Finnországgal, így is vezette a csoportot, de az angoloknak elég volt egy pont az automatikus kijutáshoz.

Gelsenkirchenben a meccset már lefújták, a német futballisták továbbjutónak érezhették magukat, mert a görögök 2-1-re mentek Manchesterben, és egy kis monitoron nézték, amint David Beckham a 93. percben a labda mögé áll.

A szupersztár pont középről, 26-27 méterről lőhetett, nem a várt bal felsőt vette célba, de a kapus elmozdult balra, így esélye sem volt odaérni a jobb felső sarokba csavarodó labdára: gól, 2-2.

A stadion robbant, Anglia átvette az első helyet a csoportban, kijutott a 2002-es koreai-japán világbajnokságra, a csalódott németek mentek pótselejtezni az ukránokkal. (Győztek, és meg sem álltak a vb-döntőig, de ott jött Ronaldo brazíliája.)