Címvédők és a magyarok eredményei

2004.03.03. 15:50
Péntektől vasárnapig a Budapest Sportaréna ad otthont a 10. fedettpályás atlétikai világbajnokságnak, várhatóan százötvenkét ország legjobbjai érkeznek a magyar fővárosba. Az előző, tavalyi birminghami vb legeredményesebb nemzete az Egyesült Államok volt: az amerikai versenyzők összesen tíz arany-, három ezüst-, és négy bronzérmet szereztek.
A sportág nagyhatalmának számító Egyesült Államok képviselői elsősorban a férfiak versenyeit uralták - ahol hét elsőséget gyűjtöttek be -, ott is a sprintszámokban jeleskedtek, miután a 200 m kivételével (itt a brit Marlon Devonish győzött) valamennyit, a 60 m síkfutást (Justin Gatlin), a 60 m gátat (Allen Johnson), a 400 m-t (Tyree Washington) és a 4x400-es váltót is megnyerték.

A hölgyek viadalain az orosz versenyzők dominálták, összesen 5 aranyat szerezve. Oroszország így az éremtáblázat második helyén zárt (5 arany, 4 ezüst, 3 bronz).

A medálgyűjtésben a két éllovas mögött némi meglepetésre Svédország végzett a harmadik helyen, miután négy kiválóságuk - Christian Olsson (hármas), Stefan Holm (magas), Kajsa Bergqvist (magas), Carolina Klüft (ötpróba) - egyike sem hibázott, s megnyerte a számát.

A magyar válogatott hét versenyzővel utazott el az angol városba. Közülük a legjobban az egyetlen férfi, Dobos Gábor szerepelt, aki 60 m-en az ötödik lett. Mellette a távolugró Vaszi Tünde tudott még döntőbe kerülni, s ott a 8. helyen végzett. Varga Judit (1500 m), Vári Edit (60 m gát), Tóth Lívia (3000 m), Molnár Krisztina (rúd) és Győrffy Dóra (magas) ugyanakkor nem jutott fináléba.

800 m: Maria Mutola (Mozambik) 1:58.94 p
1500 m: Reggina Jacobs (Egyesült Államok) 4:01.67 p, - Varga Judit nem jutott döntőbe
3000 m: Berhane Adere (Etiópia) 8:40.25 p - Tóth Lívia nem jutott döntőbe
60 m gát: Gail Devers (Egyesült Államok) 7.81 mp, - Vári Edit a selejtezőben kiesett
4x400 m: Oroszország 3:28.45 p
magas: Kajsa Bergqvist (Svédország) 2,01 m
távol: Tatjana Kotova (Oroszország) 6,84 m, ...8. Vaszi Tünde 6,39
hármas: Ashia Hansen (Nagy-Britannia) 15,01 m
rúd: Szvetlana Feofanova (Oroszország) 4,80 m, - Molnár Krisztina nem jutott döntőbe
súly: Irina Korzsanyenko (Oroszország) 20,55 m
ötpróba: Carolina Klüft (Svédország) 4933 pont