Bekele tempójával Farah sem bír félmaratonin

2013.09.15. 17:25

A hosszútávfutás két sztárja Kenenisa Bekele és Mo Farah csatáját hozta a Great North Run elnevezésű félmaratoni futóverseny, melyet az etióp atléta nyert meg nagy hajrá után.

Az angliai Newcastle és South Shields között rendezett versenyen a pályán háromszoros olimpiai bajnok Bekele két kilométerrel a vége előtt sebességet váltott. Ekkor a hazaiak kedvence, a tavalyi játékokon és az idei világbajnokságon is duplázó (5000 m, 10 000 m) Farah kicsit leszakadt tőle, az utolsó 400 méterre azonban visszazárkózott. A kiélezett csatát végül Bekele (1:00.09 óra) nyerte, egy másodperccel megelőzve riválisát.

A harmadik helyen az etiópok másik legendás futója, Haile Gebrselassie ért célba 1:00:41 órás idővel.

Bekele és Farah csatája azért is érdekes, mert rajtuk kívül senki sem tudott egyszerre olimpia és világbajnoki címvédő lenni 5000 és 10 000 méteren. Az etióp futó a 2008-as olimpián és a 2009-es vb-n duplázott.