Mo Farah nyolcadik a London Marathonon

2014.04.13. 14:08

A férfiaknál a világcsúcstartó kenyai Wilson Kipsang, a nőknél pedig honfitársa, a kétszeres világbajnok Edna Kiplagat nyerte a vasárnapi London Maraton futóversenyt.

Kipsang másodszor nyert a brit fővárosban, ezúttal pályacsúccsal, 2:04:29 órás eredménnyel. Mögötte a szintén kenyai Stanley Biwott lett a második, az etióp Tsegaye Kebede pedig a harmadik.

A 42,195 kilométeres távon ezúttal bemutatkozó, hazai kedvenc, az 5000 és 10 000 méteren olimpiai és világbajnok Mo Farah nyolcadik lett a rendkívül erős mezőnyben, 2:08.21-es idővel ért célba

A nőknél Edna Kiplagat a tavalyi és tavalyelőtti második hely után tudott győzni, s először nyert Londonban. A győztes a Buckingham-palota előtt kialakított célegyenesben, az utolsó 200 méteren sprintelte le honfitársát és névrokonát, Florence Kiplagatot. Harmadikként a maratoni távon most bemutatkozó, 10 ezer méteren olimpiai bajnok etióp Tirunesh Dibaba zárt.

Az idei versenyre 169 682 induló adta le a nevezését, de csak 49 872-en voltak ott a rajtnál, körülbelül 36 ezer futó ért a célba, 70 ezer induló jelnetett volna Guiness-rekordot.