Egyre közelebb a 2 órán belül futott maraton

2014.09.28. 11:35 Módosítva: 2014.09.28. 11:36

Dennis Kimetto nyerte vasárnap a 41. Berlin Marathont a világ legjobb idejével: 2 óra 2 perc 57 másodperc alatt futotta le a távot.

A 30 éves kenyai 26 másodpercet faragott  a csúcstartó honfitársa, Wilson Kipsang 2:03:23-as rekordján, amelyet tavaly szintén Berlinben állított fel. Most Berlinben Emmanuel Mutai is (2:03:13) ezen időn belül ért célba. A harmadik az etiópiai Abera Kuma volt 2:05:56-tal.

Pénteken Kimetto már kijelentette, amennyiben az időjárási körülmények kedvezőek lesznek, megdöntheti a rekordot. Kimetto eddig legjobb ideje 2:03:45 volt, ennyivel nyert tavaly a Chicago Marathonon.

A verseny közben még egy világcsúcs születhetett, Mutai a 30 kilométert 1:27:37 alatt teljesítette. Az idők még nem hivatalosak. A berlini mostani futáson számos magyar is elindult, összesen 130 országból 40 ezren indultak.