Kővágó harmadik a Gyémánt Liga diszkoszvetésében

2016.08.25. 19:56

Az olimpiai hetedik helyezett diszkoszvető, Kővágó Zoltán a harmadik lett az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat lausanne-i viadalán, csütörtökön. A verseny honlapja szerint a számot a belga Philip Milanov nyerte.

Az olimpia dobogósainak ezúttal nem ment jól: a Rióban aranyérmes német Christoph Harting most negyedik, az ezüstérmes lengyel Piotr Malachowski hatodik, a bronzérmes német Daniel Jasinski pedig a kilencedik volt.

Lausanne-ban másik két magyar atléta is szerepel: az olimpiai bronzérmes súlylökő, Márton Anita, valamint az Eb-ezüstérmes 110 méter gátas Baji Balázs.

Az Európa-bajnoki második Baji Balázs az ötödik helyen végzett 110 méter gáton az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat lausanne-i viadalán, csütörtökön. A verseny honlapja szerint a számot az olimpiai ezüstérmes spanyol Orlando Ortga nyerte a riói bajnok jamaicai Omar McLeod előtt egy századmásodperccel. A harmadik - akárcsak az olimpiai játékokon - a francia Dimitri Bascou lett.

A jamaicai Asafa Powell 9.96 másodperccel nyerte a férfi 100 méteres síkfutást. Ez volt a váltóban kétszeres olimpiai bajnok sprinter 97. olyan 100 métere, amelyet 10 másodperc alatt teljesített megengedett szélviszonyok között.

A férfi rúdugrók számát az amerikai San Kendricks nyerte a londoni olimpiai bajnok, Rióban második francia Renaud Lavillenie előtt. A női 400 méter gáton az ötkarikás bajnok amerikai Dalilah Muhammad diadalmaskodott. Hármasugrásban ugyancsak egy riói első, a kolumbiai Caterine Ibargüen győzött.