Csak nyúlnak hívták, de kiállás helyett inkább megnyerte a maratont

2019.12.10. 15:06

Reuban Kipyegót eredetileg csak iramdiktálónak szerződtették az abu-dzabi maratonra, de a kenyai futó annyira jól érezte magát, hogy nem állt le, hanem megnyerte a versenyt, és elvitte az első helyért járó százezer dollárt is.

Kipyego korábban csak egy maratont teljesített, de egészen jó idővel, 2 óra 5 perc 18 másodperccel debütált a szeptemberi Buenos Aires-i versenyen.

Abu-Dzabiban honfitársát, Dickson Chumbát kellett volna hozzásegítenie a győzelemhez. A terv szerint Kipyego 30 kilométer után kiszállt volna, de miután Chumba már 10 kilométernél feladta a maratont sérülés miatt, a nyúl úgy döntött, hogy végigmegy.

A verseny után azt mondta, hogy 35 kilométerig egészen jól érezte magát. „Ezután kicsit keményebb lett, de amikor hátranéztem és nem láttam senkit, aki üldözne, azt gondoltam, ez egy jó lehetőség nekem. Ez hajtott egészen a célvonalig" – mondta Kipyego a verseny után. Az ideje is új egyéni csúcs lett, 2:04:40-nel ért be.

Azt mondta, a százezer dolláros fődíjat családtagjai között osztja szét, három fivére és két húga van.