Hegyikerékpár: Elindult a maraton szezon

2010.05.02. 12:51 Módosítva: 2010.05.02. 12:59

A Hármashatár-hegyen új esemény debütált május elsején: a 8. alkalommal kiírt Buda Maraton hegyikerékpár-verseny mellett a Samsung Olimpiai Zöld Fesztivál alkalmával Nordic Walking és terepfutás került a hazai versenynaptárba. A nap során 850 kerekes állt rajthoz.

A sport kategóriában 42 kilométeres maratont, a hobby kategóriában 21 kilométeres félmaratont, míg a túra esetében 10 km-t kellett teljesíteni. A gyermekek délelőtti futamaiban, öt korosztályban, összesen 111 fiatal vett részt. A látványosságot a tömegrajt alkalmával a repülőtéren, egy vonalból történő indulás jelentette. A nevezésnél a magyarok mellett román és dán kerekeseket jegyeztek.

Fotó: Dobos Ferenc

"Először vettem részt a Buda Maratonon, élvezetes verseny volt. A köves lejtőkön kifejezetten jól ment az összteleszkópos bringa, a hegymenetek azonban olykor igen meredekek voltak" – nyilatkozta Dósa Eszter, a hosszabbik táv abszolút női győztese. "Ismeretlen volt számomra is a pálya, tartottam az eltévedéstől, de az erdőben jól volt kijelölve, egyértelmű volt az útvonal, jó volt a szervezés" – tette hozzá a férfi győztes, Blazsó Márton.