Pályakerékpár: Lovassy nyerte a pontversenyt a bécsi GP-n

2014.11.14. 16:28

November 13-án és 14-én rendezik Bécsben a GP Vienna nemzetközi pályaversenyt, melynek első napja magyar sikereket hozott, írja a Velo.hu.

Az önálló számként megrendezett 30 km-es pontversenyben Lovassy Krisztián végzett az élen, aki mögött második helyen az osztrák Andreas Graf zárt, míg a harmadik a lengyel Wojciech Pszczolarski lett. A versenyen öt nemzet 15 versenyzője vett részt. A verseny másik magyar indulója Holló Botond a 7. helyen végzett.

A versenyszervezők a 200 m-es sprintfutamot ugyan törölték, de Szalontay Sándor, két verseny közti holtidőben megpróbálta a nemrégiben felállított 10.22-es csúcsát megdönteni. A technikai körülmények adottak voltak a csúcs hitelesítéséhez. Szalontay óriásit ment és 10.166-ra javította meg saját rekordját.

Később még az 1 km-es, állórajtos időfutamban is rajthoz állt, ahol a harmadik helyen végzett. A futamot a német Maximilian Levy nyerte, új bécsi pályacsúcsot ment ezen a távon. Az 1:02.130-as idő 57.94Km/h vátlagot jelentett Levynek. A második helyen a cseh Babek Tomáš (1:02.581) végzett, Szalontay 1:03:347-et tekert. Ez szintén új magyar csúcs, ekkor Sanyi saját tavalyi bécsi csúcsát (1:05.809) javította meg. Az abszolút magyar csúcsot ebben a számban Pais Péter tartotta, melyet azonban nyitott pályán, 1986-ban Colordo Springsben állított fel 1.05.505-vel. A futam másik magyar indulója Lődi Viktor 1:10.343-as idővel a 9. helyen zárt.

Borissza Johanna a női elit kategória  omnium versenyében a negyedik helyen áll három szám után. Itt egy szlovák versenyző Alzbeta Pavlendova vezet. Filutás Viktor pedig a 10. helyen áll a junior fiúk omnium versenyében. Az első helyről a lengyel Patryk Soliński várja a folytatást. Az 50 km-es férfi Madison versenyt Lovassy Krisztián és Holló Botond nem tudta befejezni.