Froome nyert, és elhúzott a Vueltán

2017.09.05. 18:27

Chris Froome volt a leggyorsabb a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körverseny 16., keddi szakaszán, ezzel összetettben közel kétpercesre növelte az előnyét.

A mezőnyre, a hétfői pihenőnapot követően, a Circuito de Navarra versenypályától Logronóig tartó 40,2 kilométeres egyéni időfutam teljesítése várt. A Tour de France-győztes brit kerekes 29 másodperccel előzte meg Wilco Keldermant - a holland összetettben feljött a harmadik helyre - és 57-tel legnagyobb riválisát, a 2010-es győztes olasz Vincenzo Nibalit.

A pályafutása utolsó versenyén hazai közönség előtt szereplő Alberto Contador, aki háromszor nyert Vueltát, a kilencedikről az ötödik helyre jött fel összetettben, hátránya közel öt perc Froome mögött.

Szerdán a Villadiego és Los Machucos közötti 180,5 kilométer és hegyi befutó vár a mezőnyre, amely a vasárnapi, madridi befutóig összesen 3324,1 kilométert tesz meg. (MTI)