Ecuadori bringás nyerte a Giro d'Italiát

000 1H65FK
2019.06.02. 17:41

Richard Carapaz nyerte a 2019-es Giro d'Italiát, és ezzel ő lett az első olyan ecuadori kerékpáros, aki háromhetes körversenyen győzni tudott. Az utolsó szakaszon, a 17 kilométeres időfutamon Primoz Roglic fordítani tudott, a negyedikről a harmadik helyre lépett előre. Vincenzo Nibali lett a második. Az etap meglepetésgyőztese Chad Haga lett.

A 21. szakasz előtt már szinte minden eldőlt, Carapaz (Movistar) olyan előnnyel (1:54) vezetett Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) előtt, hogy a 17 kilométeres időfutamon csak egy bukással veszíthette volna el az első helyet. A harmadik helyért azonban még nyílt volt a küzdelem. A rajtnál Mikel Landa (Movistar) 23 másodperccel vezetett a GIro eddigi két időfutamát megnyerő Primoz Roglic (Jumbo-VIsma) előtt.

Roglic a kemény hegyi szakaszok után nem volt olyan erős, mint az első két hétben, de ahhoz azért elég jól haladt, hogy folyamatosan fogyassza Landa előnyét. A szlovén fordítani tudott, ledolgozta hátrányát, és még nyolc másodpercet rá is vert a movistarosra. Roglic 22:33-at tekert a szakaszon, amivel a tizedik lett.

Az utolsó előttiként induló Nibali is szinte ugyanolyan tempót hajtott, mint Roglic, az olasz három másodperccel volt gyorsabb. Carapaz elég messze volt tőlük, Nibalitól 49 másodpercet kapott, de nem volt veszélyben a rózsaszín trikója. Összesítve 1 perc 5 másodperce előnnyel őrizte meg.

000 1H65FX

A verseny előtt Richard Carapazt nem sorolták a nagy esélyesek közé, a Movistarból inkább Landával számolt mindenki.

A top 10-ben még egy változás történt, a szombaton nézővel is összetűzésbe került Miguel Ángel López a hatodikról a hetedik helyre csúszott, Rafal Majkával cserélt helyet. López azért így is megőrizte a legjobb fiatalnak járó fehér trikót.

Az időfutam nagy esélyes most is az egyórás világrekordot tartó Victor Campenaerts volt, de a belga újra csak második lett, négy másodperccel kapott ki Chad Hagától (Sunweb), a harmadik hely a nem kifejezetten specialistának számító Thomas De Gendté lett.