Tour: Tökéletes bűntény volt a szögszórás

2012. július 16., 15:53 Módosítva: 2015.05.16 03:44

A Tour de France vasárnapi szakaszán valaki szögeket szórt az útra, ami rengeteg defektet és bukást okozott. A BMC sportigazgatója szerint ez bűntény, a lejtőkön a lapos kerékkel gurulni életveszélyes.

Tovább

Tour-szabotázs: rajszögeket szórtak az útra

2012. július 15., 18:17 Módosítva: 2015.05.16 03:50
91

Luis Leon Sanchez szökésből nyerte a Tour de France 14. szakaszát. Az összetett negyedikje, Cadel Evans, defektje miatt lemaradt riválisaitól. Rajta kívül is sokak kaptak defektet, kiderült, rajzszegeket szórtak az útra. Bradley Wiggins összetettben az élen maradt a kaotikus szakasz után.

Tovább

Tour: Greipel Sagant lesprintelve nyert

2012. július 14., 17:21 Módosítva: 2015.05.16 03:50

Mozgalmas volt a Tour de France 13. szakasza, az oldalszél és a célhoz közeli emelkedő szétszedte a mezőnyt. Evans támadott, de hiába. Wiggins sprintet vezetett fel, de végül nem csapattársa, hanem Greipel győzött.

Tovább

Megégették, védekezett a sárga trikós

2012. július 14., 10:43 Módosítva: 2015.05.16 03:51
5

Fáklyával futó szurkolók megégették Bradley Wiggins karját a Tour de France 12. szakaszán. Kisebb égési sérüléseket szenvedett a sárga trikós, de nem hagyta magát, kulaccsal dobta meg a veszélyes szurkolókat.

Tovább

Millaré a Tour 12. szakasza

2012. július 13., 17:44 Módosítva: 2015.05.16 03:51

A brit David Millar nyerte pénteken a 99. Tour de France országúti kerékpáros körverseny 12., leghosszabb szakaszát. Az összetettben továbbra is honfitársa, Bradley Wiggins vezet.

Tovább

Petacchi és Gesink feladta a Tourt

2012. július 13., 14:06 Módosítva: 2015.05.16 03:51

Az olasz Alessandro Petacchi és a holland Robert Gesink is feladta a Tour de France-t a pénteki, 12. szakasz előtt.

Tovább

Rollandé a királyetap, Froome félelmetes

2012. július 12., 13:12 Módosítva: 2015.05.16 03:51
7

A Tour de France brutális alpokbeli szakaszán kétezer méteres csúcsokon támadhatják egymást a kerékpárosok. Online.

Tour: Voeckler nyerte a 10. szakaszt

2012. július 11., 17:58 Módosítva: 2015.05.16 03:52

A hazai közönség előtt szereplő Thomas Voeckler nyerte a 99. Tour de France országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát.

Tovább

Contador augusztus elején tér vissza

2012. július 11., 15:06 Módosítva: 2015.05.16 03:52

Az augusztus 6-án rajtoló Eneco Tour nevű holland-belga körversenyen tér vissza eltiltása után a kétszeres Tour de France-győztes Alberto Contador.

Tovább

Már nem iszik, ezért megy jól a sárga trikós

2012. július 10., 19:27 Módosítva: 2015.05.16 03:52
13

Bradley Wiggins a Tour de France-on is ott folytatta a szezonját, ahol abbahagyta. Szombaton egy hegyi szakaszon megszerezte a sárga trikót, majd hétfőn egy brutálisan jó időfutammal még növelte is az előnyét. Az idei többnaposokon verhetetlen volt a brit, eddig sem volt sikertelen, már nyert három olimpiai aranyat, de nehéz időszakai is voltak karrierjében. Az alkoholizmussal is megküzdött.

Tovább

Doppingügy miatt őrizetbe vették a Cofidis egyik versenyzőjét

2012. július 10., 16:18 Módosítva: 2015.05.16 03:52

A francia rendőrség doppingügy miatt kedden őrizetbe vette Remy Di Grogoriót, az idei francia kerékpáros körversenyen, a Tour de France-on szereplő Cofidis versenyzőjét.

Elutasították Lance Armstrong panaszát

2012. július 10., 11:04 Módosítva: 2015.05.16 03:52

Egy New York-i bíróság elutasította hétfő este Lance Armstrong panaszát, amelyet a hétszeres Tour de France-győztes kerékpáros az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA) ellen nyújtott be.

Tovább

Wigginsék száguldása sokkolta a mezőnyt

2012. július 9., 18:06 Módosítva: 2015.05.16 03:53

A sárga trikós Bradley Wiggins remek időfutammal és szakaszgyőzelemmel megerősítette a vezető helyét a Tour de France összetettjében. A címvédő Cadel Evansnek a hegyeken kell megpróbálnia megszerezni a győzelmet.

Tovább

Tour: Wiggins egy másodpercet sem enged

2012. július 8., 18:01 Módosítva: 2015.05.16 03:54

A Tour de France 8. szakaszán célba ért egy szökés, Thibaut Pinot győzött a hét hegyet tartalmazó etapon. A sárga trikós Bradley Wigginst több favorit is támadta, de egy másodpercet sem engedett, hétfőn az időfutam után még nagyobb lehet az előnye.

Tovább

Wiggins vette át a sárga trikót a Touron

2012. július 7., 18:08 Módosítva: 2015.05.16 04:00

A brit kerékpáros tiz másodperces előnnyel vezeti az összetettet Cadel Evans előtt az első komolyabb hegy után. A szakaszt Wiggins csapattársa Froome nyerte meg.

Tovább

Tour: Sagan nyerte a káoszetapot

2012. július 6., 18:00 Módosítva: 2015.05.16 04:00
6

Peter Sagan harmadik szakaszgyőzelmét szerezte a Tour de France-on. A hatodik etapon több favorit is elszállt, egy a teljes mezőnyt szétszóró bukás miatt többperces hátrányokat szedtek össze. Az összetettben továbbra is Fabian Cancellara áll az élen.

Tovább

A Tourminator a kerékpár Messije?

2012. július 6., 18:00 Módosítva: 2015.05.16 04:01
69

Még egy hete sem kezdődött el a Tour de France, de ennyi is elég volt ahhoz, hogy egy kivételes képességű kerékpáros berobbanjon a köztudatba, bár a mezőnyben eddig sem volt ismeretlen.  A 22 éves szlovák Peter Sagan három szakaszt is nyert. Sikerre éhes, agresszív, ennek megfelelően már elég sokan utálják is, de ugyanakkor rendkívül vicces figura. Van, aki a kerékpársport legeredményesebb alakjához, Eddy Merckx-hez hasonlítja. Mások a kerékpár Messijét látják benne.

2012-06-14T155729Z 1958332563 GM2E86E1UGA01 RTRMADP 3 CYCLING-SW
Fotó: Denis Balibouse
Tovább

Greipel második szakaszát nyerte a Touron

2012. július 5., 18:55 Módosítva: 2015.05.16 04:01

André Greipel ismételt, a negyedik után az ötödik szakaszon is sprintben győzött a Tour de France-on. A cél előtt több esélyes most is bukott. Fabian Cancellara továbbra is vezet az összetettben.

Tovább

Greipelé a sprint, Cavendish bukott a 4. szakaszon

2012. július 4., 19:17 Módosítva: 2015.05.16 04:02

André Greipel nyerte a Tour de France negyedik szakaszát, a sprint előtt megint tömegbukás volt, Mark Cavendish is elesett. Fabian Cancellara őrzi a sárga trikót.

Tovább

Törtek a csontok a Tour 3. szakaszán

2012. július 4., 12:05 Módosítva: 2015.05.16 04:02
6

A Tour de France harmadik szakaszán több bukás is megrostálta a mezőnyt. Kulcs-, csípő- és sípcsont is tört. Többen feladni kényszerültek a versenyt. A favorit Wiggins értékes emberét veszítette.

Tovább

A Tourminatort nem lehet lehajrázni

2012. július 3., 17:51 Módosítva: 2015.05.16 04:03

Peter Sagan, a szlovák Tourminator második szakaszát nyerte, a Tour de France harmadik etapjának emelkedőjén megint ő sprintellt a leggyorsabban. Fabian Cancellara megőrizte a sárga trikót.

Tovább

Cavendish jókor bújt ki, 21.-szer nyert

2012. július 2., 18:23 Módosítva: 2015.05.16 04:04

Mark Cavendish sprintben nyert a Tour de France második szakaszát, a brit ezzel karrierjének 21. Tour-etapján lett első. A sárga trikó továbbra is Fabian Cancelláránál van.

Tovább

Cancellara brutálisan erős, de Sagan nyert

2012. július 1., 18:12 Módosítva: 2015.05.16 04:11
4

A Tour de France első szakaszát a szlovák Peter Sagan nyerte Fabian Cancellarát lehajrázva, aki megvédte a sárga és zöld trikót is.

Tovább

Hegyikerékpár: Benkó 4. az amerikai világkupán

2012. július 1., 17:42 Módosítva: 2015.05.16 04:11

Az olimpiai kvótás Benkó Barbara U23-as negyedik helye jelenti a legjobb magyar eredményt az amerikai Windhamben megrendezett olimpiai-krossz világkupán. A hegyikerékpáros sorozat hatodik állomásán a szintén londoni résztvevő Parti András a férfiaknál 63., az U23-as Juhász Zsolt 20. lett.

Tovább

Cancellara a sárga trikós, Wiggins előnyben

2012. június 30., 18:20 Módosítva: 2015.05.16 04:12
2

Fabian Cancellara nyerte a 99. Tour de France prológját Liége-ben, a második a verseny egyik favoritja, Bradley Wiggins lett, tíz másodpercet vert a címvédő Cadel Evans-re.

Tovább

Tour: Az időfutambajnok a mezőny ellen

2012. június 30., 11:43 Módosítva: 2015.05.16 04:12

Hosszú évek óta először rajtol el úgy a Tour de France, hogy nincs kihegyezve favoritok párharcára. Bár a tavalyi győztes, Cadel Evans a mezőnyben van, nem egyértelmű esélyes, nagyon nyílt és izgalmas háromhetes körversenyre van kilátás, még ha sokan csak az olimpiára hangolásként is kezelik a Tourt. (Rajt ma 14.30-kor.)

Tovább

Vádat emeltek Lance Armstrong ellen

2012. június 30., 10:40 Módosítva: 2015.05.16 04:12
125

Vádat emel a hétszeres Tour de France-győztes Lance Armstrong ellen az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA), közölte pénteken a szervezet.

Tovább

Hegyikerékpár: vasárnap rajtol a Duna Maraton

2012. június 29., 12:36 Módosítva: 2015.05.16 04:12

Tizenharmadszor rajtol július elsején a Duna Maraton hegyikerékpár-verseny mezőnye, hogy a kerekesek a három kiírásra került táv valamelyikét teljesítve versenyezzenek a Pilis hegyi útjain. A Top Maraton sorozat idei második állomására 7 országból, mintegy másfélezer sportolót várnak a Sportaktív SE szervezői.

Tovább

Belvárosi bringaverseny szombaton Vácon

2012. június 29., 09:33 Módosítva: 2015.05.16 04:12

Lezárult az nevezési időszak a szombaton debütáló új XCE versenysorozat első állomására, a T-Systems Elimina Tour Vác Nagydíjra. A versenysorozat a közismertebb maraton és olimpiai krosszversenyek mellett egy új versenyszámot mutat be, az Eliminator Pro Sprintet, amely 500-1000 m hosszú, belvárosi sikátorokon, lépcsőkön át vezető körből áll, ahol a versenyzők 4 fős csoportokban, egyenes kieséses rendszerben mérik össze tudásukat.