Schumacher simán nyerte az edzést

2003.05.03. 13:32
A világbajnok új Ferrarija volt a leggyorsabb a második időmérőn. Barrichello második, Alonso harmadik.
A két Ferrari végzett az élen a Spanyol GP szombati időmérőjén, Michael Schumacher könnyedén szerezte meg karrierje 53. pole pozícióját. A második sorban a két Renault található, a hazai kedvenc, Fernando Alonso vezetésével.

A Williamsek és a McLarenek nem remekeltek, Raikkönennek még érvényes kört sem sikerült futnia, így vasárnap csak az utolsó helyről indulhat.

Nyilatkozatok:

Michael Schumacher: "Örülök az első kockának, bár nem futottam túl jó kört. Barrichello rendkívül gyors volt és nem sokon múlott, hogy ő legyen az első. A mai pole pozíció az új kocsival remek teljesítmény, de bevallom, számítottunk rá az F2003-GA-val folytatott tesztek után. Tudtuk, hogy a kocsi gyors és ma ez be is bizonyosodott. Az viszont, hogy versenyen milyen lesz, csak holnap derül ki."

Rubens Barrichello: "Örülök, hogy két Ferrari indulhat az első sorból. A köröm jó volt, bár nem a maximumon autóztam, mert a pálya rettentő csúszós volt, mint azt láthattuk Raikkönen hibájánál is."

Fernando Alonso: "Nagyszerű, hogy a saját közönségemen ilyen jó helyről indulhatok. Remélem, a verseny is ilyen jól sikerül majd és sok pontot szerzünk vasárnap a csapattársammal, Trullival. A pálya tényleg csúszott, de közel sem annyira, mint a tréning elején, ezért kell a végén indulni, azaz pénteken is komolyan venni az edzést."

A szombati időmérő körről-körre:

Michael Schumacher a pénteki első kvalifikációt megnyerte a Ferrari F2003-GA-val, de előnye nem volt nagy a Renault-kal és a Toyotákkal szemben sem, így a szombati, rajtsorrendet eldöntő időmérő mindenképp izgalmas lesz. Hát még akkor, ha a McLaren és a Williams autói is magukra találnak.

A közönség a hazai kedvenc, Fernando Alonso sikeréért drukkol, s a fiatal Renault-s a szombat délelőtti szabedzéseken a leggyorsabb volt, így minden bizonnyal délután is az élmezőnyben lesz.

A második időmérőn elsőként Justin Wilson, a pénteki utolsó helyezett körözhet elsőként. A mezőny legmagasabb pilótája egy Minardi-Cosworth-t vezet.

Az angol ideje 1:22:104, és ezzel természetesen eddig ő áll az élen.Csapattársa, Jos Verstappen 133 ezreddel lassabb volt nála, így a holland a második.

Wilson honfitársa azonban már gyorsabbnak bizonyult, majd' két másodperccel, és átvette a vezetést a Jordan-Hondával.

Hiedfeldnek nem okozott gondot túlszárnyalni Firman legjobbját, pillanatnyilag így egy Sauber-Petronas vezet.

Heidfeld márkatársa, Frentzen tovább javította a leggyorsabb köridőt és átvette az első kockát.

Giancarlo Fisichella, a Brazil GP győztese sokkal lassabban autózott, mint Frentzen, csak a negyedik.

Montoya viszont már gyorsabb, 1:19:377-tel vezet.

A sokat kritizált, pénteken egyik szerelőjét is elgázoló Antonio Pizzonia egy másodperccel lassabb Montoyánál, és ezzel csak az ötödik helyre jó.

A második Williams-BMW-vel Ralf Schumacher viszont már megelőzte Montoyát, három tizedet faragott le a kolumbiai legjobbjából.

Villeneuve jó kört ment, alig több, mint másfél tizeddel maradt el Montoyától, de ezzel csak a harmadik.

A barcelonai közönség örjöng, mert Fernando Alonso átvette az első kockát, 1:18:233-mal. Nou Camp-i hangulat a tribünökön.

Az első McLaren a pályán, Coultharddal a volánnál. A skót ideje azonban csak a harmadik helyre jó, majdnem 9 tizeddel lassabb, mint Alonso.

A másik ezüstnyíllal Raikkönen száguld, túlságosan is gyorsan, a sikánt ugyanis levágta, és annyi időt veszített, hogy biztosan utolsó lett volna, ezért inkább be sem fejezte a körét. Vasárnap az utolsó helyről kell rajtolnia, de a kocsiját nem kell éjszakára a parc fermébe vinnie, azt szerelhetik és tankolhatnak is bele.

A Jaguar edzésmenője, Mark Webber viszont nem hibázott, de így is csak a hetedik kockát sikerült megszereznie, pillanatnyilag.

Panisnak sem sikerült Alonso elé kerülnie, a második. Már csak öt autó van hátra, a két Ferrari, egy Toyota, egy BAR-Honda és egy Renault.

Jenson Button, Villeneuve csapattársa a második helyre jött föl. Da Matta következik.

A brazil Da Matta azonban csak a tizedik helyre tudta kvalifikálni magát, és még három autó hátra van.

Barrichellónak nem okozott gondot az első hely átvétele, 1:18:020-szal az első.

Trulli a harmadik legjobb időt futotta, már csak Schumacher van hátra.