Ralf Schumacheré az első kocka

2003.05.31. 14:50
A fiatalabb Schumacher szenzációs kört ment és megszerezte a pole pozíciót Monacóban. Raikkönen a második, majd Montoya és Trulli következik. Michael Schumacher csak az ötödik. Remekeltek a Michelin gumik.
Meglepetést hozott a Monacói Nagydíj második időmérő edzése. Az első kockát Ralf Schumacher, a Williams-BMW pilótája szerezte meg, a McLarenes Raikkönen előtt. A harmadik helyről a szintén Williamset vezető Montoya indulhat, majd Jarno Trulli következik egy Renault-val.

A két Ferrari csalódást okozott, Michael Schumacher csak az ötödik, Barrichello a hetedik helyen végzett. A tréning előtt a pole pozícióra szintén esélyesnek tartott McLarenes Coulthard pedig hatodik lett.

A Williams, a McLaren és a Renault az autóik jó beállításai mellett leginkább a Michelin abroncsoknak köszönhetik a remek eredményeket. A francia gumik teljesítményét leginkább jellemzi, hogy az első tízbe csak két Bridgestone-nal felszerelt autó tudott bekerülni: Michael Schumacher és Barrichello Ferrarija.

Nyilatkozatok:

Ralf Schumacher: "Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen remek kört sikerült mennem. Hihetetlenül jó volt az autó, különösen a gumik teljesítményét szeretném kiemelni, a Michelin remek munkát végzett."

Michael Schumacher: "Nem vagyok elégedett a teljesítményemmel, persze gondolom, ez nem meglepő. Nyilvánvaló, hogy a Michaelin gumikkal versenyző csapatok ma előnyben voltak velünk, Bridgestone-osokkal szemben. A helyzetem azonban nem reménytelen, Monacóban bármi megtörténhet."

A szombati nap krónikája:

A Monacói GP szombat délelőtti bemelegítésen Jenson Button 290 kilométer/órás sebességnél elvesztette a kontrollt BAR-Hondája felett és a szalagkorlátoknak csapódott. Az angol pilóta azonnal jelezte a pályabíróknak, hogy nincs nagyobb baja, de nem tud kiszállni az autóból, mert a cockpit (pilótafülke), erősen eldeformálódott.

Néhány perc múlva azonban természetesen megérkezett az F-1 mentőcsapata, a főorvos, Sid Watkinssal együtt, és a helyszínen lévő munkások segítségével, mintegy negyed óra után kivették Buttont az autóból. Ahogy az megszokott, a biztonság kedvéért hordágyra helyezték és beszállították a pálya kórházába.

Ott kiderült, hogy nincs semmilyen törése vagy belső sérülése a 23 éves versenyzőnek, ám elővigyázatosságból Watkins professzor megtiltotta neki, hogy szombaton autóba üljön, ezért nem indulhat a második időmérőn sem. A futamon való részvétele azonban nincs veszélyben, persze így csak az utolsó helyről indulhat vasárnap.

A mindent eldöntő, 14 órakor kezdődő időmérő toronymagas esélyese Michael Schumacher, mellette a Monaco-specialista David Coulthard reménykedhet leginkább a pole pozíció megszerzésében. A skót a szombati tréningeken a szabadedzés és a bemelegítés megnyerésével jelezte, hogy az ötszörös világbajnoknak komolyan számolnia kell vele.

A második időmérő eseményei:

A pénteken motorhiba miatt mért kör nélkül végzett Heinz-Harald Frentzen 1:17:402-vel nyitotta meg a tréninget.

Cristiano da Matta másodikként ment a pályára, ám köre hat tizeddel jobb lett, mint Frentzené, így eddig ő vezet.

A másik Toyotával Olivier Panis elmaradt brazil csapattársától, sőt Frentzentől is, így csak a harmadik.

Justin Wilson nagyon lassú volt, 3,3 másodperccel maradt el da Matta idejétől, így negyedik. Az angol pilóta kocsija valószínűleg alaposan fel volt töltve üzemanyaggal.

A rózsaszínre festett emblémájú Jaguarral Antonio Pizzonia meglehetősen gyors volt, csak három tizeddel maradt el da Mattától, így második.

A szintén minardis Jos verstappen valamivel jobb volt, mint Wilson, hátránya két másodperc, ezzel negyedik.

A Renault motorja 50-60 lőerővel gyengébb, mint a Ferrari vagy a Mercedes erőműve, de ez Monacóban kevésbé számít, mint a többi pályán. Alonso meg is tett mindent, amire a tehetségéből futja, nyolc tizeddel megjavította da Matta legjobbját és az élre állt. 1:15:884 az új szint!

A Jordanes Ralph Firman 1,5 másodperccel maradt el ettől a körudőtől, ezzel az ötödik pillanatnyilag.

Jacques Villeneuve csak 8 tizeddel, így harmadik. Kimi Raikkönen következik.

A pontversenyben vezető finn fél másodpercet vert Alonsóra, és átvette a vezetést.

Nick Heidfeld nem tudta felvenni a versenyt a legjobbakkal, csak a hatodik időt futotta.

Mark Webber, az edzésspecialista már jobban ment, egy másodperccel maradt el Raikkönentől, és így pillanatnyilag a harmadik. Montoya a pályán.

A kolumbiai egy tizeddel ment gyengébb időt, mint a vezető finn, így a második helyre jött föl a Williams-BMW-vel.

Az ír Jordan csapat versenyzőjét, Fisichellát a csapatfőnök honfitársa, a U2 frontembere, Bono is a boxból nézte, az olasz azonban csak a hetedik időre volt képes.

Ralf Schumacher viszont nagyon összeszedte magát, 36 ezreddel megjavította Raikkönen idejét, és átvette a vezetést.

Coulthard a pályán. A skót négy tizedet veszített a pálya középső szakaszán, így csak a negyedik kockára jó az ideje.

A pénteki negyedik, Jarno Trulli a pálya leggyorsabb pontján több mint tíz kilométer/órával volt lassabb Ralf Schumachernél, nem is csoda, hogy csak a negyedik helyet tuddta megszerezni, eggyel hátrébb szorítva Coulthardot. Már csak a két Ferrari van hátra.

Barrichello ideje csalódás, csak a hatodik.

A világbajnok, Michael Schumacher ideje pedig csupán az ötödik helyre jó, így a fiatalabb Schumacheré, Ralfé az első rajtkocka!