Michael Schumacher nyert Kanadában

2003.06.15. 20:40
Az ötszörös világbajnok alig egy másodpercnyi előnnyel nyert Kanadában öccse, Ralf Schumacher előtt.
Nem sikerült a Williams-BMW-knek a bravúr, Kanadában Michael Schumacher nyerte a Forma-1-es nagydíjat. Az ötszörös világbajnokot azonban a célig üldözték a kék-fehér autók, Ralf Schumacher és Montoya alig egy másodperc hátránnyal szorult a második, illetve a harmadik helyre.

A negyedik a szintén az élbolyban célba érő Fernando Alonso lett, a fiatal spanyol ismét bizonyította tehetségét. A pontversenyben a futam előtt még vezető Raikkönen hatodikként ért célba, így már három ponttal le van maradva az összetettben az első helyre került Michael Schumacherhez képest.

Nyilatkozatok:

Michael Schumacher: "Nehéz verseny volt, hiszen négyen is esélyesek voltunk a győzelemre, és egészen a célig együtt maradtunk. Azt hiszem, este ünnepelni is fogunk, a csapattagokat mindenképp meg kell hívnom egy italra. 999 pontot szereztem eddig, remélem, a következő futamon, a Nürburgringen átlépem az 1000-es határt."

Ralf Schumacher: "Csalódott vagyok, azt hiszem, ma a taktikánk miatt veszítettünk. Gyors voltam, de a boxban a bátyám mégis elém tudott kerülni."

Juan Pablo Montoya: "Azután, hogy a futam elején megpördültem, örülök a dobogós helynek. Annál az esetnél én hibáztam, túl későn fékeztem. Utána azonban minden jól ment, így sikerült bejönnöm harmadiknak. Persze a tükörrell volt egy kis gond, az egyik le is szakadt. Néha próbáltam visszahúzni, de miután láttam, hogy tehetetlen vagyok, hagytam, hadd lógjon. Szerencsére semmilyen gondot nem okozott, nem is zavart a vezetésben."

A rajt előtt

A Kanadai GP időmérőjén a Williams-BMW-k meggyőző fölénnyel utasították maguk mögé a mezőnyt, köztük az ötszörös világbajnok Michael Schumachert is. A Ferrari első számú pilótája csak a harmadik kockáról indulhat, eddigi legnagyobb ellenfele, a pontversenyt vezető Kimi Raikkönen azonban csak az utolsóról.

Montreálban ezúttal szép napos idő van, eső nem várható. A rajtrácson a futam előtt a legnagyobb látványosságot Ozzy Osbourne feltűnése okozta, a Black Sabbath legendás énekese a legtöbb pilótával parolázott egy keveset.

Kimi Raikkönennel valószínűleg azonban nem, mert a finn nem a pályáról, hanem a boxból indul a tegnapi szerencsétlen kicsúszását követően.

A Kanadai GP körről-körre:

Firman a felvezető kör végén a boxba ment.

Rajt: rendben elment a mezőny, Ralf Schumacher, Montoya, Michael Schumacher az első három.

1. kör:Alonso, Barrichello, Webber a további sorrend. Pizzonia a középmezőnyben összeakadt Trullival és mivel az első szárnya letört, a boxba ment. Barrichello ugyanilyen okból szintén oda ment.

2: Montoya a célegyenes elején megpördült, és az ötödik helyre esett vissza.

3: Trullinak szintén a boxba kellett mennie, de egy rövid ellenőrzés után visszaállt a versenybe.

4: Ralf és Michael Schumacher, Alonso, Montoya, Webber a sorrend, miután a kolumbiai megelőzte az ausztrált. A 6-8. helyen Panis, da Matta és Coulthard autózik.

6: Trulli autója lelassult, az olasz a boxba állt. Az olasz jobb hátsó kereke defektes lett.

8: Az élen a Schumacher-fivérek egy másodpercen belül vannak, a harmadik Alonso lemaradása már 10 másodperc. Frentzen kocsija leállt a pálya szélén.

9: Montoya támadja Alonsót, párharc van kialakulóban kettejük között.

10: Montoya meg is előzte Alonsót és harmadiknak jött föl. Trulli megpördült, így még több időt veszített.

12: Coulthard az célegyenes végén megelőzte da Mattát, így már hetedik.

14: Villeneuve autója lelassult, a kanadai öt helyet veszített. BAR-Hondájával még eljutott a boxig, ahol új gumikaz kapott, majd visszaállt a versenybe.

16: Villeneuve ismét a boxba ment, ezúttal azonban ott is maradt, kiállt a versenyből.

17: Michael Schumacher és Montoya is levágta a célegyenes előtti sikánt. Panis és da Matta, a két Toyotás tankolt, így pillanatnyilag Heidfeld a hetedik, Fisichella pedig a nyolcadik. Raikkönen a 10., 55 másodperccel a vezető Ralf Schumacher mögött.

19: Montoya tankolt és kereket cserélt, Webber szintén üzemanyagot vett fel, de gumit nem cserélt.

20: Ralf Schumacher járt a boxban, majd a harmadik helyre jött vissza.

21: Michael Schumacher is tankolt, és sikerült visszajönnie az öccse elé.

22: Firman motorja ferobbant, az angol kiállt. Alonso vezet. Fisichella - a másik Jordanes - motorja a boxban füstölt el.

25: Alonso az élről állt ki tankolni, majd a negyedik helyre jött vissza. Michael Schumacher vezet az öccse és Montoya előtt.

26: Trulli a garázsába gurult és feladta a versenyt.

27: Raikkönen, Coulthard, Barrichello, Webber autózik az 5-8. helyen.

28: a két Schumacher között szinte semmi különbség nincs, a többiek azonban jelentősen le vannak maradva mögöttük.

30: Az első nyolc pilóta közül csak Raikkönen nem járt még a boxban. Ő valószínűleg csak egyszer fog kiállni tankolni.

33: A finn defektet kapott, de épp akkor, amikor a boxba ment, így nem veszített túl sok időt.

34: Raikkönen kiállásával Panis jött föl a nyolcadik helyre.

36: Montoya már kétszer levágta a sikánt, az FIA közölte a Williams csapattal, hogy ha még egyszer megteszi, kizárják a kolumbiait.

38: Barrichello másodszor is tankolt.

39: Montoya futotta a verseny leggyorsabb körét. A kolumbiai kocsijáról lóg a jobb oldali visszapillantó tükör, amely bármikor végleg leszakadhat.

A pálya leghosszabb egyenesében Michael Schumacher volt a leggyorsab, 348 km/órával.

40: Montoya ismét levágta a sikánt, minden bizonnyal 10 másodperces büntetést fog kapni.

41: Michael Schumacher és az öccse is lekörözte Raikkönent. Montoya másodszor tankolt.

45: Ralf Schumacher is másodszor tankolt. Webber szintén.

47: Michael Schumacher is tankolt, sikerült visszajönnie az öccse elé. Heidfeld kocsija leállt, a német feladta a versenyt.

49:Coulthard a garázsba állt és feladta a versenyt.

50: Alonso még vezet, de még egyszer tankolnia kell. Ralf Schumacher kocsijáról is lóg a tükör, az övéről a bal oldali.

A visszapillantó tükör az F-1-es kocsi legolcsóbb alkatrésze, 6-700 euróba kerül.

52: Alonso körről-körre futja a leggyorsabb köröket, de így is csak 8 másodperccel van Michael Schumacher előtt.

53: Button is kiállt, műszaki hiba miatt. A Williamsek tükrei azért lógnak, mert a fedélzeti kamera alkatrészeit, melyek bele vannak szerelve, nem bírják el.

54: Alonso is tankolt, negyediknek jött vissza. Michael és Ralf Schumacher, valamint Montoya vannak a dobogós helyeken.

57: Barrichello, Raikkönen, Webber, da Matta még pontszerzők.

58: Montoya nagyon feljött a vezető duóra, a kolumbiai már csak két másodperccel van az első Schumacher mögött.

60: 10 kör van még a futamból. Barrichellót Raikkönen üldözi.

64: Alonso is felzárkózott az élen állókhoz, 2,5 másodpercen belül van Michael és Ralf Schumacher, Montoya és Alonso.

66: Da Matta műszaki hiba miatt feladta a versenyt. Michael Schumacher sebességi rekordja már 348 km/óra.

70., utolsó kör: Michael Schumacher nyert, idén negyedszer, karrierje alatt 68-adszor. Második Ralf Schumacher, harmadik Montoya, a negyedik Alonso.